Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “İBB ve G.Saray’ı yenmeliyiz”

“İBB ve G.Saray’ı yenmeliyiz”
Son Güncellenme : 20 Şub 2013 17:05

Eskişehirspor Kulübü Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, ”İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Galatasaray maçlarını alıp ligdeki iddiamızı sürdürmek istiyoruz” dedi.

Şahbaz, Eskişehir’de bir kafede düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor’un en son kendi sahasında Kayserispor ile oynanan maçta beklemedikleri bir sonuç aldıklarını kaydetti.

Eskişehirspor’un bu tür skorlarla yenilgi almasının alışıldık bir durum olmadığını dile getiren Şahbaz, şöyle konuştu:

”Burada oynadığımız futboldan olumlu bir sonuç belirlememiz mümkün değil. Muhtemelen teknik heyette böyle bakıyor. Umarım bu maç bizim için önemli bir direnç noktası oluşturur ve buradan zıplayıp eski futbolumuza dönüp hem İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını hem kupa maçını hem de sonraki maçlarda çıkış sebebi olur ve bunu avantajı çeviririz.”

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Galatasaray maçlarını alıp ligdeki iddialarını sürdürmek istediklerini anlatan Şahbaz, ”Mersin İdman Yurdu maçını alıp kupadaki iddiamızı sürdürmek istiyoruz. Kayserispor maçında taraftarımız, 3-0 geriye düşmemize rağmen takımı desteklemesi aslında Eskişehirspor taraftarının ne kadar derin bir kültürde sahip olduğunu göstermektedir. Futbol kulüplerinin önemli gelirlerinden biri hasılattır ama Eskişehirspor’un böyle bir hasılat geliri söz konusu değil, buna rağmen biz taraftarın tribündeki yerini almasını sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

”Futbolcuyu zora sokacak bir ödememezlik söz konusu değildir”
Bir gazetecinin ”son günlerde futbolculara ödeme yapılmadığına yönelik bir söylentiler ve bilgi kirliliği var, bu konuda siz ne söylemek istersiniz” sorusu üzerine Şahbaz, şunları kaydetti:

”Eskişehirspor kulübü sonuçta tırnak içinde söylüyorum bir işletmedir. İşletmelerin gelir ve giderleri vardır. Kısa dönemli bir sapmalar olabilir. Bizim ne 40 milyon gibi bir borcumuz var, ne de futbolcularımıza bir borç söz konusu. Planlanmış ödemelerimiz var, bunlar da borç sayılırsa bu başka bir şey, fakat geçmişe yönelik abartılı bir borç söz konusu değil. Şöyle bir şey olabilir, bugün futbolcuya ödeme yapmamız gerekiyordur, yamamışızdır ama yarın yaparız. Borç olur ama bu borcu, geliri nasıl yönettiğin önemlidir. Ödenmemiş, gecikmiş, futbolcuyu zora sokacak bir ödememezlik söz konusu değildir. Umarım Eskişehirspor’un geleceği için bunu tekrar gündeme getirmeyiz. Olursa önce ben sizinle paylaşırım.”

Eskişehirspor Kulübü İkinci Başkanı Mulla Şahbaz da yönetim olarak iyi bir durumda olduklarını belirterek, birlik ve beraberlikle içinde çalıştıklarını bildirdi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış