Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Hentbolda hedef madalya

Hentbolda hedef madalya
Son Güncellenme : 25 Haz 2013 19:15

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, 17. Akdeniz Oyunları’nda madalya hedeflediklerini belirtti

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, 17. Akdeniz Oyunları'nda madalya hedeflediklerini belirtti

Eyuboğlu yaptığı açıklamada, federasyon olarak Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen 17 Akdeniz Oyunları’nda erkek ve kadın milli takımları ile mücadele ettiklerini söyledi. Takımların grup maçlarını sürdürdüğünü, erkeklerin İtalya’yı 34-33, Sırbistan’ı da son saniyede 7 metre atışından bulduğu golle 30-29 yendiğini belirten Eyuboğlu, kadın milli takımının ise Cezayir’i 25-23 yenerken, Karadağ’a 25-22, Sırbistan’a da 24-21 yenildiğini hatırlattı.

Kadın milli takımının güçlü rakipler ile karşılaştığını anlatan Eyuboğlu, şunları kaydetti:

“Takımlarımız iyi mücadele ediyolar. Erkeklerimiz 2’de 2 yaptı, kadınlarımızın 1 galibiyet 2 mağlubiyeti var. Ama kadınlarda ilk yenildiğimiz Karadağ takımı bu senenin Avrupa şampiyonu. Kadınlarımız, olimpiyatlarda final oynamış ve Avrupa Şampiyonu olmuş bir takımla son 3 dakikaya kadar başa baş oynadılar. Tabi kadınlarda Yeliz Özel’in sakatlığı büyük sıkıntı yarattı. Yeliz Özel bizim için çok önemli bir oyuncu. Onun olması halinde bizim burada grup birincisi olma ve final oynama şansımız çok yüksekti. Ama çocuklar elinden geleni yapıyorlar, onun eksikliğini hissettirmiyorlar.”

Eyuboğlu, erkek milli takımı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunarak, “Erkekler şu an yarı finali garantiledi gibi görünüyor ama daha tam belli değil. Umuyorum ki erkek milli takımımız Cezayir maçını kazanıp yarı finale çıkacak ve final oynama şansı yakalayacak” dedi.

Akdeniz Oyunları’nda madalya hedeflediklerini belirten Eyuboğlu, bunun için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Eyuboğlu, oyunlarda yaş ortalaması düşük takımlarla mücadele ettiklerini anlatarak, olimpiyatlara hazırlandıklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış