Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Hapis cezası çıktı

Hapis cezası çıktı
Son Güncellenme : 24 Ara 2014 20:14

Hapis cezası çıktı
Galatasaray Kulübü Sutopu Şubesi’nde, Özhan Canaydın’ın başkanlığı döneminde başlayan iç gerginlik ve sonrasındaki adli sürecin ardından hapis cezası çıktı

Sarı-kırmızılı kulübün eski sutopu şube kaptanı Levent Çiner, İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde süren davanın sonucunda, sporcu imzalarını taklit ederek özel belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sporcu imzasını taklit ederek özel belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle önce 1 yıl hapis cezası alan Çiner’in cezası, bu eylemi birden fazla kez tekrarlaması nedeniyle 1 yıl 3 aya yükseltildi. Mahkeme, herhangi bir sabıkası olmaması nedeniyle cezası 1 yıl 15 güne indirilen sanık hakkındaki hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

DAVANIN BAŞLANGICI
Galatasaray Sutopu Şube Kaptanlığı görevinden alınmasının ardından dönemin sorumlu yöneticisi Vedat İrdelp ile gerginlik yaşayan Levent Çiner’in, İrdelp hakkında hakaret ve asılsız iddia davası açmasıyla süreç başladı.

Levent Çiner’in açtığı davanın ardından Vedat İrdelp’in elindeki bilgi ve belgeleri mahkemeyle paylaşması sonrası, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı davaya müdahil olarak Çiner hakkında dolandırıcılık davası açtı.

İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın kararında, “Sanığın Galatasaray Kulübü’ne tevdi ettiği belgede, sporcu imzasını atmak suretiyle özel belgede sahtecilik suçu işlediği mahkemece kabul edildiğinden, eylemin özelliklerinden dolayı 1 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına, sanığın aynı fiili birden fazla kez işlemesinden, cezasının takdiren 4’te 1 oranınında artırılarak 1 yıl 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına, sanığın sabıkası bulunmaması nedeniyle de 6’da 1 oranında indirim yapılarak 1 yıl 15 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

KONU, DİVAN KURULU TARAFINDAN DA İNCELENMİŞTİ
Özhan Canaydın döneminde yönetim kurulu üyesi Vedat İrdelp başkanlığında oluşturulan Su Sporları İcra Kurulu’nun, 2007 yılında görevden aldığı sutopu şubesi kaptanı Levent Çiner’le ilgili iddialar, Galatasaray Divan Kurulu tarafından da incelenmişti.

Çiner’in ardından şube kaptanlığına getirilen Ayhan Yeğinsu’nun kulüp divan kuruluna taşıdığı iddialar nedeniyle bir inceleme kurulu oluşturulmuş, belirtilen dönemde Galatasaray Kulübü’nün aleyhine olabilecek, menfaatlerine aykırı düşebilecek hiçbir suistimal ve kusur bulunmadığı görüşü üyelerle paylaşılmıştı.

ÇİNER’İN KULÜP ÜYELİĞİ DE TEHLİKEDE
Sarı-kırmızılı kulübün sutopu şubesinde uzun yıllar görev alan eski idareci Levent Çiner, aldığı bu cezayla kulüp üyeliğini de tehlikeye soktu. Sahtekarlık ve yüz kızartıcı suçtan ceza alanların derneklere üye olma hakkını yitirmesi ve Galatasaray Kulübü tüzüğüne göre de bu cezanın üyeliğini kaybetmesine neden olması, Çiner’i sıkıntılı bir durumun içinde bıraktı. Levent Çiner, cezaya bir üst mahkemede itiraz edebilecek.

Öte yandan, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, “Mahkeme kararının onanması halinde ve üyelerimizden bir müracaat yapılması halinde disiplin kurulumuz değerlendirmeye alır” değerlendirmesinde bulundu.

İRDELP: “GAYET NET VE KURTULUŞU OLMAYAN BİR KARAR”
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Eski Üyesi Vedat İrdelp de Levent Çiner’in mahkumiyetiyle ilgili, “Gayet net ve kurtuluşu olmayan bir karar” ifadelerini kullandı. Geçmişte, “Kulübün paralarını iç eden kişiler hala görevlerine devam ediyorlar” dediği için Levent Çiner’in kendisine tazminat ve ceza davası açtığını aktaran İrdelp, şunları söyledi:

“Rahmetli başkanımız Özhan Canaydın, konuyu fazla büyütmememizi, basına yansıması halinde kulübün zarar görebileceğini söylemişti ve ben de büyüklerimizin sözünü dinleyerek sesimi çıkarmamıştım. Levent Çiner bana dava açtığında, araya giren arkadaşlara, elimdeki belgeleri çıkarmamın onun zararına olacağını söyledim. Çiner ise istediğimi yapabileceğimi ve davasından vazgeçmeyeceği mesajını yolladı. Baktım ki ceza alacağım, ben de elimdeki belge ve bilgileri mahkemeyle paylaştım. Neticede gayet net ve kurtuluşu olmayan bir karar çıktı. Kendi kazdığı kuyuya düştü diyebiliriz.”

İrdelp, mahkeme kararının onanmasının, Levent Çiner’in kulüp üyeliğini bitireceğini de sözlerine ekledi.

(AA)

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış