Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Hakem hatalarının nedeni…”

“Hakem hatalarının nedeni…”
Son Güncellenme : 21 Tem 2013 8:15

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, “Hakem hataları, Türk futbolcularının bize karşı niyetinden kaynaklanıyor. Futbolcularımız hakemlere karşı iyi niyetli olursa hakem hataları en aza inecektir” dedi

"Hakem hatalarının nedeni..."

Alp, Sapanca ilçesindeki bir otelde düzenlenen MHK Yaz Semineri’nde yaptığı konuşmada, Türk hakemlerinin uluslararası alanda iyi yerlere gelebilmesi adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Hakem hatalarının tüm dünyada yaşanan bir olay olduğunu belirten Alp, bunun futbolun bir parçası olduğunu savundu.

Geçen sezonun hakemler açısından başarılı olduğunu belirten Alp, “Geçtiğimiz yılı, zaman zaman üzülerek ama çoğu zaman sevinerek bitirdik. Size güvenimizin her geçen gün arttığını görüyorum. Şu son 2 günde yapılan çalışmalardan kendimi çok iyi yeniledim. Bundan da sizler büyük dersler alacaksınız” şeklinde konuştu.

Alp, Türkiye’de hakem hatalarının çok fazla büyütüldüğünü ve istenmeyen olaylar yaşandığını anlattı.

“Hakem hatalarını söylemeye gerek yok” diyen Alp, sözlerini şöyle tamamladı:

“Dünyanın her yerinde bunlar var. Maalesef ülkemizde bu konular çok büyütülüyor. Bu da istenmeyen olaylara neden oluyor. Amacımız, bunları en aza indirmek. ‘Bunun üstesinden geleceğiz’ diye düşünüyorum. Hakem hataları, Türk futbolcularının bize karşı niyetinden kaynaklanıyor. Futbolcularımız hakemlere karşı iyi niyetli olursa hakem hataları en aza inecektir. Bu şekilde çok güzel bir futbol ortaya çıkacaktır.

Biz bir ekibiz. Bu ekipteki yardımlaşmayı iyi hale getirirsek Türk futboluna büyük katkımız olur. Hakemler olarak Türk futbolunun çok önündeyiz. Bu başarıyı futbolcularımızdan da bekliyoruz. Bu da en büyük temennimiz. Lig maçlarından önceki hafta yine beraber olacağız. Yeni sezona güzel bir şekilde başlayacağız.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış