Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Hakan Şükür FIFA’ya konuştu

Hakan Şükür FIFA’ya konuştu
Son Güncellenme : 22 Haz 2013 14:28

AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, “FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, Türk futbolunun bir sonraki seviyeye ulaşmasına yardımcı olacak” dedi

AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, "FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, Türk futbolunun bir sonraki seviyeye ulaşmasına yardımcı olacak" dedi

Şükür, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) internet sitesine verdiği röportajda, Türkiye’de düzenlenen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Turnuvanın Türkiye’de yapılmasından duyduğu gururu belirten Şükür, “Dünya futbolunun en önemli yıldızlarından bazılarını ortaya çıkaran bir turnuvadan bahsediyoruz. Bu nedenle ciddiye alınmalı. Burada, yakın gelecekte en üst seviyeye çıkacak futbolcular bulunuyor ve bu nedenle turnuvayı yakından takip etmek gerekir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de futbolun İtalya, İspanya ve Latin Amerika ülkelerindeki kadar tutkuyla sevildiğini vurgulayan eski milli futbolcu, Türk kulüplerinin son yıllarda yaptığı yatırımlarla futbolun ülkede daha da popülerleştiğini vurguladı. Şükür, “FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, Türk futbolun bir sonraki seviyeye ulaşmasına yardımcı olacak” şeklinde görüşlerini aktardı.

Şükür, Türkiye’de ilk kez böyle bir turnuvanın düzenlendiğini hatırlatarak, “Organizasyona ev sahipliği yapmak ülkemiz için önemli bir reklam. İnşallah alnımızın akıyla çıkarız” diye görüş bildirdi.

Turnuvada 7 kentte düzenlenen maçları izleyeceğini ve genç oyunculara destek vereceğini belirten Hakan Şükür, Türkiye’nin uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmada iyi bir sicile sahip olduğunu ve Türk halkının bu turnuvaya da destek vererek harika bir atmosfer yaratacağından emin olduğunu kaydetti.

“EN UNUTULMAZ ANIM…”
Futbol kariyerinin en unutulmaz anının, 2002 Dünya Kupası’nda milli formayla Güney Kore’yi yenerek dünya üçüncüsü oldukları maç olduğunu kaydeden Şükür, “O maçta Dünya Kupası tarihinin en hızlı golünü atmıştım. O maça gelene kadar turnuvada hiç gol atamamıştım ve o gol sayesinde üzerimdeki stres de kalkmış oldu” ifadelerini kullandı.

Bu turnuvada milli takımda oynayan gençlerin de kendi dönemindeki oyuncular gibi başarılı olacağına inandığını söyleyen Şükür, futbolda yeteneğin tek başına işe yaramadığını, başarı için istikrarın da şart olduğunun altını çizdi. Eski milli futbolcu, “Genç oyuncular dünya yıldızlarının yolundan gitmeli ve geleceğin Messi’si, Figo’su ya da Ronaldo’su olmak için çabalamalı” diye görüşlerini aktardı.

EN AZ YARI FİNAL
Hakan Şükür, turnuvalara ev sahipliği yapmanın avantaj olduğu kadar dezavantaj da olabileceğini ve taraftar baskısının futbolcular üzerinde bazen problem yaratabileceğini vurguladı. Şükür, sözlerini, “Bu duruma izin vermememiz gerekir. Şunu rahatlıkla söyleyebilirm ki, bu turnuvada çok yetenekli bazı oyuncularımız var. İnşallah, taraftarın da desteğiyle, takımımızdan en az yarı final bekliyorum” diye tamamladı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış