Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Hajrovic formayı giydi!

Hajrovic formayı giydi!
Son Güncellenme : 11 Tem 2014 2:19

Hajrovic formayı giydi!
Galatasaray’dan parasını alamadığı için ayrılan Hajrovic, Bundesliga ekiplerinden Werder Bremen’e imzayı attı

Bundesliga’nın köklü ekiplerinden Werder Bremen, Galatasaray’dan kötü bir şekilde ayrılan Izet Hajrovic ile 4 senelik anlaşma imzaladığı resmen duyurdu!

2018’e kadar Bosna-Hersekli yıldızı renklerine bağlayan Alman devi, Hajrovic için bonservis bedeli ödemeyecek. Galatasaray’dan parasını alamadığı için FIFA’ya başvuran ve geçici lisans alan Hajrovic, sağlık kontrolünden geçti ve resmen duyuruldu.

Alman temsilcisinin sportif direktörü Thomas Gauge, “Onu kadromuza kattığımız için çok mutluyuz. Çabucak takıma adapte olacak ve kendini atletik olarak geliştirecektir” dedi.

Takımın teknik patronu Robin Dutt da “Hücum hattımıza güç ve varyasyon katacak. Hızlı ve topa hakimiyeti güçlü bir oyuncu. Bire birlerde de çok etkili bir isim.” diye konuştu.

Galatasaray’da sadece 12 maçta forma giyen Hajrovic, Grasshoppers’tan transfer edilmişti.

GALATASARAY’DAN AÇIKLAMA
Galatasaray Spor Kulübü, Werder Bremen’e transfer olan Hajrovic ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde:

“Bugün bazı yayın organlarında kulübümüzle sözleşmesini haksız şekilde fesheden futbolcu İzzet Hajroviç’in Werder Bremen’le sözleşme imzaladığı iddialarını içeren haberler yer almıştır. Her şeyden önce altı çizilmelidir ki bir futbolcunun bir kulüple sözleşme imzalaması için bir lisansa ihtiyaç bulunmamaktadır. Lisanslama süreci sözleşme imzalanmasını takiben başlamaktadır. Galatasaray’ın Didier Drogba transferinde yaşadığı süreci yakından takip edenler bu durumu hatırlayacaklardır.

Dün Yönetim Kurulumuz tarafından ifade edildiği üzere İzzet Hajroviç için çıkarılmış geçici FIFA lisansı bulunmamaktadır. Dolayısıyla dün dile getirdiğimiz hukuki durum aynen geçerliliğini korumaktadır. Mezkur şahsa lisans çıkarılabilmesi için FIFA kuralları gereği öncelikle TFF aracılığıyla Galatasaray Sportif A.Ş.’nin görüşünün talep edilmesi zorunludur. Galatasaray’a bu güne kadar gelen hiçbir başvuru olmamıştır. İzzet Hajroviç sözleşmesini haksız olarak feshini takiben FIFA Uzlaşmazlık Çözüm Kurulu’na başvurmuştur. Bir başka deyişle konu yargıya taşınmıştır. Galatasaray 18 Temmuz 2014 tarihine kadar belirtilen kurula kendi dilekçesini iletecektir.

Werder Bremen eğer gerçekten İzzet Hajroviç ile sözleşme imzaladıysa sözleşmesini haksız şekilde fesheden futbolcunun kusuruna ortak olmuştur. Galatasaray, lisans başvurusu talebi önüne geldiğinde de gerekli itirazlarda bulunacaktır. Bunun akabinde geçici lisans konusunda nihai kararı FIFA verecektir. Geçici lisans konusu daha FIFA’nın önüne dahi gelmemiştir. Yine unutulmamalıdır ki FIFA bu lisansı ileriki bir tarihte verse dahi –ki FIFA’nın geçmişte bu yönde uygulamaları olmuştur- bu tedbirin şu anda işleyen hukuki süreçler üzerinde bir etkisi olmayacaktır.

Galatasaray hem FIFA Uzlaşmazlık Çözüm Kurulu önünde hem de gerekirse akabinde CAS önünde hem İzzet Hajroviç’e hem de eğer iddialar doğruysa Werder Bremen’e karşı haklarını sonuna kadar savunacak, mezkur futbolcuya şimdiye kadar yapılmış olan tüm ödemelerin tazmini için her türlü hukuki süreci işletecektir. İddialar doğru ise İzzet Hajroviç attığı imza ile asıl niyetinin ne olduğunu bugün daha da fazla açık etmiştir. Futbolcunun olayların başından bu yana sergilediği suiniyeti açıkça ortaya koyacak olan bu imza ilerleyen hukuki süreçte Galatasaray’ın elini güçlendirecektir.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış