Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Gol yemek için antrenman yapıyoruz!"

"Gol yemek için antrenman yapıyoruz!"
Son Güncellenme : 12 Eki 2014 23:17

"Gol yemek için antrenman yapıyoruz!"
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Terim, Letonyalı gazetecinin bir sorusu üzerine tepki gösterdi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, futbolcular Adem Büyük ve Gökhan Gönül ile birlikte Letonya maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Letonyalı basın mensubunun “Duran toplara özel olarak çalışıyor musunuz” şeklindeki sorusuna kızan Terim şöyle konuştu:

“11 sene evvel tesadüfen bizi eleme imkanı bulduğunuz Türk Milli Takımı o zaman da iyi bir takımdı, şimdi de iyi takım. Birkaç kornerde gol oldu diye, bu seviyedeki takımlara bu soru sorulmaz. Yok sadece gol yemek için antrenman yapıyoruz! Bulunduğumuz konum size böyle ciddiyetsiz soru sorma hakkı vermez. Sorunuzu dikkatli sorun. Daha iyi ya! Yan toplara çalışmıyor olmamız sizin takımınız için daha iyi. Gidin söyleyin. Korner atışlarında bu avantajı kullanırsınız belki. Kendi takımlarınıza öyle sorun. Ben kendi takımıma bakıyorum ama her takımı da ciddiye alıyorum. Her takım bizim için önemli takım. Her takıma saygı duyuyoruz. Gücü ne olursa olsun her takımın da bize saygı duymasını istiyoruz.”

 İŞTE O ANLAR…

TERİM’İN DİĞER AÇIKLAMALARI:
“Biz antrenörler olarak onların her zaman yanındayız. Her durumda onlarla beraberiz. Özellikle de kötü zamanlarda. Onların iyi olması bizim sahdae iyi oynamamız ve kazanmamız anlamına gelir. Arakdaşlarım üzgünler ve canımız acıyor diyebiliriz. Kaybettiğimiz bir maç yüzünden. İzlanda’daki durumun tersi bir durumda. Şu saatlerde artık yarınki maça konsantre olduklarını görüyorum. Dün akşam kendilerine izin vermelerine rağmen, biraz yürüyüp geri geldiler. Ben onlara güveniyorum bunu söyledim. Daha 8 maçımız var. Düşebilirsiniz, düştükten sonra kalkıp gitmek önemli. Oyuncularımızla ben inşallah yürüyeceğiz.”

“Ülkeler ve takımlar arasında çok fark kalmadı. Herkes belirli bir şekli oynuyor. Futbol kültürü olan ülkeler daha çabuk toparlanıyor. Bütün maçları izliyoruz. En basiti bizim grubumuz. 11 kişi Kazakistan galip, 10 kişiyle Hollanda 2-1 öne geçebiliyor. Her takım bir şekil ve şablonu oynuyor. Buraya isteğini arzusunu kattığı zaman, değişik sürprizlerle karşılaşabiliyoruz. Beni üen sadece böyle oynayıp da puan kaybetmek. Çek maçı berabere bitseydi biz yine sızlanacaktık niye berabere bitti diye.”

“1-2 değişikliğimiz olacak, genel olarak aynı kadro ile çıkacağız. Ne İzlanda maçında Onur, ne de Çek Cumhuriyeti maçında Tolga mağlubiyetin tek nedeni değil. Hedef göstermekten vazgeçelim. Ben oyuncuma sinirlenirim tabii. Ama ‘Tolga topa kötü vurdu’ değil mi? O zaman kesselerdi oyuncumuzu.”

“İyiyim, gayet iyiyim. Moralim de iyi. Ben olayı yoğun yaşadığım için, daha fazla üzülebiliyorum. Maçtan itibaren telefonumu kapattım ve torunumu bile soramadım. Yaptıklarımızın ardından kimse bizim başımızı yere indiremez.”

GÖKHAN GÖNÜL:
“İnancımızı yitirmedik. Karalar bağlamadık. Herkes bir şeyler söylüyor, artık sözler bitip eylemler başlamalı. “Artık konuşmayı bırakıp, sporcular olarak söylediklerimizi eyleme dönüştürmemiz gerekiyor. İnşallah yarın kazanırız”

ADEM BÜYÜK:
“Çok iyi bir takımız ve iyi bir arkadaşık grubumuz var. Kötü bir başlangıç yapmış olsak da oynanmamış sekiz maçımız var.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış