Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Galatasaray’da şok gelişme

Galatasaray’da şok gelişme
Son Güncellenme : 25 Kas 2014 0:03

Galatasaray'da şok gelişme
Galatasaray Liv Hospital’ın 23 yaşındaki pivotu Furkan Aldemir, kulübün 5 aydır ödeme yapmamasının ardından sözleşmesindeki NBA çıkış hakkını kullanarak kontratını feshetti. Aldemir, NBA haklarını elinde bulunduran ve bir süredir temas halinde olduğu Philadelphia 76ers’la el sıkıştı

Galatasaray Liv Hospital’ın milli yıldızı Furkan Aldemir; ani bir kararla Galatasaray’dan koptu. Sarı-Kırmızılı ekipte bu sezon gösterdiği performansla alkış toplayan dev pivot, 5 aydır maaşını alamadığı gerekçesiyle menajerleriyle bir araya gelerek sözleşmesini tek taraflı olarak feshetme kararı aldı.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından serbest kalan Aldemir, sözleşmesindeki NBA çıkış hakkını kullanarak NBA haklarını elinde bulunduran ve bu sezon oynadığı ilk 13 maçın tamamını kaybeden Philadelphia 76ers’ın yolunu tutmayı seçti.

“HAYALLERİM DOĞRULTUSUNDA AYRILIYORUM”
Kariyerini NBA’de sürdürme kararı alan Furkan Aldemir, Galatasaray’dan ayrılmasıyla ilgili açıklama yaptı… Furkan Aldemir’in açıklaması şöyle:
 
“Hakkımda çıkan haberler için açıklama yapmak istedim.
 
NBA’de oynamak her oyuncunun olduğu gibi benim de en büyük hayallerimden biri. Ve bu hayallerim doğrultusunda son günlerde kendim için olumlu şartlar oluştu. Ailem ve menajerlerimle şartları değerlendirdik ve Amerika’daki sistemin benim kariyerim adına daha verimli olacağı kanısına vardık. Ama şunun bilinmesini isterim ki; Galatasaray’daki kariyerim boyunca her zaman bu renkler için savaştım, sahada bu renkler için fedakarlık yaptım. Yeri geldiğinde takımdaki çoğu arkadaşımın yaptığı gibi sakatken sahaya çıktım. Sahada sadece bu camianın başarısı için ter döktüm.

Ayrıca sanıldığının aksine ekonomik sebeplerle değil Türkiye’deki basketbol gelişimimi bir üst seviyeye taşımak için gitmeye karar verdim. Bu bağlamda Galatasaray kulübünden geçmiş alacaklarım dışında bir talebim olmadan ve kontrat haklarımı kullanmadan ayrılıyorum. Galatasaray camiasının bizlere aşıladıkları etik değerleri ve saygıyı karşılıklı koruyacağımıza inanıyorum.

Galatasaray’a ilk geldiğimde hayallerimden biri de bu renklerden ayrılırken gittiğim adresin başka bir Avrupa kulübü değil NBA olmasıydı. Bunu gerçekleştirmiş olmanın da gururunu yaşamaktayım. Şimdiki hedefim daha önce bu ligde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmiş ve şu an temsil eden ağabeylerim gibi başarılı olmak. Bunun için sabır ve azmin önemli olduğunun farkındayım.

Allah’ın izniyle sakatlıksız ve güzel bir şekilde kariyerime hayırlı başarılar katmak istiyorum. Kariyerim boyunca bana destek olan takım arkadaşlarıma, koçlarıma, ağabeylerime ve taraftara teşekkürü borç bilirim.

Dualarınızı eksik etmeyin. Allah utandırmasın…”

Furkan’ın, sakatlıklar sebebiyle uzun rotasyonunda sıkıntılar yaşayan Philadelphia 76ers’ın yetkililieriyle geçtiğimiz haftalarda iki kez yüz yüze görüştüğü ve tarafların transfer konusunda el sıkıştıkları öğrenildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış