Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Galatasaray, hakemin kurbanı oldu"

"Galatasaray, hakemin kurbanı oldu"
Son Güncellenme : 23 Oca 2015 9:15

"Galatasaray, hakemin kurbanı oldu"
HTSPOR yazarı Bülent Yavuz, Galatasaray-Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor maçının hakemi Volkan Bayarslan’ın performansını değerlendirdi

HTSPOR.COM / Bülent YAVUZ

Galatasaray, kupa maçında hakemin kurbanı oldu. 31. dakika maçın kırılma noktasıydı. Bu dakikada Selçuk İnan’ın kafayla kaleye gönderdiği top, tamamiyle çizgiyi geçmişti. Defans oyuncusu Abdullah, topu içeriden çevirdi. Hadi hakem bunu göremedi. Göremezdi de zaten. Ama yardımcı hakem tam köşe gönderindeydi. Topun tamamı da çizgiyi geçmişti. Yardımcı için kolay bir pozisyon. Ama yardımcı da tıpkı hakem gibi oyunu devam ettirdi.

Hadi bunu da geçtik. Diyarbakır BŞB defans oyuncusu Abdlllah, çok net bir şekilde topu sol eliyle kalenin içinde dışarıya çıkarıyor. Bu kurala göre penaltı ve kırmızı kart olması lazım ama hakem önce golü veremedi. Sonra arkasından elle oynamayı göremeyerek penaltı ve kırmızı kartı atladı.

Hakem Volkan Bayarslan Süper Lig kadrosunda görev yapan tecrübeli bir kardeşimiz. İkinci devre başlarken Merkez Hakem Kurulu, kendisine böyle bir kritik bir maçı vermiş. Ve “Al sana bir şans, göster kendini” demiş. Hakem maalesef bu kritik pozisyonun dışında da önemli hatalar yaptı. Diyarbakır BŞB ceza alanı içerisinde kritik pozisyonlar vardı. Hakem bunları da değerlendiremeyince önemli bir fırsatı kullanamayarak MHK nezdinde de puan kaybetti. Bu tür maçlar aldığınız zaman gözünüzü dört açacaksınız. Sahada ne olup bitiyorsa görmek zorundasınız.

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, bu genç hakemlerin bu maçlarda önünü açmak istiyor. Tabii anlayan olursa. Kanaatimce hakem Volkan Bayarslan maçı iyi yönetemeyerek kendisine şans verenleri de mahcup etti.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış