Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “G.Saray da Kadıköy’e gelecek”

“G.Saray da Kadıköy’e gelecek”
Son Güncellenme : 22 Şub 2013 16:36

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Şampiyonluk yarışından takımdaki gençlerin durumuna kadar birçok konuada açıklamalarda bulnan Emre, “Ligdeki 6 puanlık fark önemli değil. Galatasaray da Kadıköy’e gelecek. Biz 3 kupaya da talibiz” dedi. Takımdaki gençlere de tavsiyelerde bulunan tecrübeli isim,, “Onlara dedğimi yapın, yaptıklarımı yapmayın diyorum” şeklinde konuştu.

Emre, Fenerbahçe’den ayrı kaldığı dönemleri nasıl geçirdiği şeklindeki bir soruya, “İlk ayrıldığım gün de açıklamalarımda üzgün olduğumu, hayallerimde futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istediğimi söylemiştim. Ayrılık benim de beklemediğim bir şeydi. Yurt dışında insan kendini dinleyebiliyor. Nerede hata nerede doğru yaptığının muhasebesini yapabiliyor. O dönem ayrılman benim için de takımımı için de hayırlı olacaktı. Ancak zor bir karardı. Orada genel anlamda huzurluydum ama her zaman aklımda Fenerbahçe vardı. Yuvam gibi gördüğüm bu büyük camiaya hizmet etmek isterdim. Burayı unutmak imkansızıdır. Aklım, kalbim hep Fenerbahçe’deydi. Geçmişte yaptığım hizmetlere gibi hizmetlerime devam etmek istiyorum” diye cevap verdi.

“3 kulvarda da şansımız yüksek”
Avrupa Ligi’nde oynayamaması ve Fenerbahçe’nin bu şampiyonadaki şansı konusunda ise Emre, “Bence çok düzgün bir statü  değil bu. Maalesef oynayamıyorum. Ben de çok oynamak isterdim. Kupaya kazamama şansızı tüm takımlar kadar var. Ancak zorlu maçlar var. Çünkü Avrupa’daki tempo bizim ligimizin üstünde bir tempo ve hiçbir takımı çantada keklik olarak göremezsiniz. Ama final ve kupa neden olmasın” dedikten sonra Bate maçlarını değerlendirerek, ” Kaliteli ayaklarımız var bu da ortaya çıktı. Böyle devam etmemiz gerek. Henüz daha yolun başındayız, çok işimiz var. 3 kulvarda da sonuna kadar gitmek için herkesin birlik beraberlik göstermesi gerekiyor. Su andaki kadroda bunu başarmış görünüyor. İnşallah böyle gider. Fenerbahçe’nin isminin olduğu her yerde o kupaya talibiz. Avrupa Ligi ve Kupa’da mükemmele yakın bir performans gösterdik. Sadece ligde 6 puanlık bir fark var ama. Bu puan farkı da 3 puanlık sistemde kapatılabilir. Rakibimiz de Kadıköy’e gelecek. O nedenle 3 kulvarda da şansımız çok yüksek” diye konuştu.

“Türk Futbolunun durumundan memnun değilim”
Türk futbolunun şu andaki durumundan memnun olmadığını dile getiren Emre, “Gerek kulüp, gerek milli takımlar bazında İngiltere,  İspanya, Almanya seviyesindeki liglere yetişmek için çok daha kapsamlı hareket edilmesi gerekiyor. Milli bir futbolcu olarak Türk futbolunun iyi yürüdüğünü düşünmüyorum. El ele verirsek, ortak şuur geliştirirsek neden olmasın. Ülkemizde kaostan beslenen çok insan var. Onlara prim vermeden futbolu yönetmek isteyen insanlar birleşirse olumlu olacak. Başarılarla dikkat çekebiliriz. Şu an için hem Fenerbahçe hem rakibimiz Galatasaray Avrupa’da iyi gidiyor inşallah böyle devam eder ve Türk Futbolu keza Galatasaray kazanır. Biz de Türk Futbolunun gelişimine katkı yaparız” diye konuştu.

“Salih ve Recep çok yetenekli”
Salih ve Recep’in için ise Emre “İkisi de birbirinden yetenekli ve karakter olarak da önemli oyuncular Genç oyuncular kalitelerinin yanında oynadıklara takımlara tempo da  kazandırmalılar. Ben gençliğimde oynadığım takıma tempo kazandırarak bir yerlere geldim. Onlar da gerek idmanlarda gerek maçlara oynadıkları takımlara tempo kazandırmalılar. Türkiye’de yetenekli oyuncular yetişse de çıkışlarını yapamıyorlar. Salih’i kendi veliahtım olarak görmüyorum. Çünkü kimseyi görmedim.  İnşallah ikisi de benden çok daha iyi yerlere gelirler. Çünkü ikisi de yetenekli kardeşlerimiz” diye konuştu.

“Avrupa futbolu ile aramızda tempo farkı var”
Avrupa futbolu ile Türk Futbolu arasında tempo farkı olduğunu yineleyen Emre, “Bunun da nedeni oyuncularda. Her takım aynı idmanı yapıyor. Fenerbahçe ile Atletico Madrid’in yaptığı idmanlar arasında pek far yok. Fark, oyuncunun iş ahlakı ve özverisinde. Avrupalı oyunculara teknik adamlara ve arkadaşlarına daha çok yardımcı oluyorlar. Oyuncu grubunun biraz daha iş ahlakına sahip olması lazım” diye konuştu.

“İlk 4 maç çok önemli”
Ligdeki şampiyonluk yarışı hakkında ise Emre, “Ligde daha uzun haftalar var. Herkes birbiriyle oynayacak, çok zor maçlar var. Türkiye Ligi’nde artık kendi evinizdeki maçlara bile ayrı şekilde konsantre olmak zorundasınız. Puan kaybının telafisinin olmadığı haftalara giriyoruz. Ligin nasıl şekil alacağı konusunda, önümüzdeki 4 haftalık periyot çok belirleyici olacak bizim adımıza. Önümüzde oynayacağımı Kasımpaşa, Beşiktaş, Bursa ve Antalya maçları,  bizim ligdeki konumuzu net olarak ortaya çıkaracak. Bu maçlardan galibiyetlerle ayrılırsak çok farklı konumda oluruz” dedi.

“Kendimi şanslı hissediyorum”
Fenerbahçe’ye ilk geldiğinde ’Galatasaraylı Emre algısı’ olduğunu ancak kendisinin verdiği bir röportajda çocukluğunda Fenerbahçeli olduğunu söylediğini hatırlatan Emre, bunun çeşitli tepkilere neden olduğunu belirterek, “Futbolcularının çocuklarında tuttukları takımları vardır. Hayalimde de her zaman çocukluğumda tuttuğum takım olan Fenerbahçe formasını giymek vardı. O nedenle kendimi şanslı hissediyorum. Fenerbahçe benimi çini annem,  babam, eşim, çocuğum neyse, onun gibi bir şey” diye konuştu.

Kendisindeki değişimi anlattı
“Plzen maçları zor olacak ama bu yolun son final. Napoli’ye 2 maçta 5 gol attılar, yemediler. Taktiksel anlamda birbirlerine inanana çok disiplinli oyuncularla karşılaşacağız” diyen Emre, insan hayatında kısa sürede çok şeylerin değiştiğin belirterek,  son dönemlerde kendindeki değişimi “Kendimi dinleme adına aileme ve oğluma yönelme adına çok büyük bir fırsattı” dedi. Olumlu eleştiriler aldığını belirten Emre, ” Ben belki bazen kötü oynadım ama kötü mücadele etmedim. Her zaman iyi olacağım sözünü verememe ama her zaman iyi mücadele edeceğimi sözünü verebilirim” dedi. 6 aylık dönemin bazı şeyleri görmek adına çok olumlu geçtiğini söyleyen Emre, “Şu an için fena gitmiyor ama önemli olan bunun sürekliliği böyle devam etmesi” cümleleriyle aktardı.

“Futbolu Fenerbahçe’de bırakırım”
Genç oyunculara, “Hayatlarınızın merkezine futbolu yerleştirin” mesajı veren Emre, Fenerbahçe ile ilgili en büyük hayali sorulduğunda ise “Bu forma altında jübile yapmak istiyorum. Çok güzel günler yaşıyorum. 3-4 sene daha futbol oynayabileceğimi düşünüyorum. Bundan sonra Fenerbahçe’nin dışında bir takımda oynayacağımı düşünüyorum. Futbol bıraktıktan sonra da Fenerbahçe’yi dünya standartlarının da üstünde bir takım haline getirmek için herhangi bir birimde görev alabilirim” dedi.

“Güzel günler bizi bekliyor”
Emre, “Futboldaki kaos ortamının ve kulüpler arasındaki nifak tohumlarının ortadan kalkması adına oyuncu grupları saha içinde daha güzel görüntüler verebilir, medya kampanyalar yapabilir. Futbolu yöneten insanların birbirlerinden uzaklaşmaları camiaları, taraftarları ve futbolcuları da birbirinden uzaklaştırıyor. Her alanda olduğu gibi bu alanda da Fenerbahçe’nin öncü olması gerek. Hoşgörü adına bir adım önde olmak bize daha çok yakışır” dedi.

Tecrübeli yıldız, son olarak taraftarlara, “Fenerbahçe camiasına tekrar döndüğüm için çok mutluyum. Her Fenerbahçelinin olduğu gibi Fenerbahçe benim de gönlümden hiç çıkmayacak ve kimse çıkaramayacak. Çok mutluyum. Çünkü bu camianın beni çok sevdiğini yeniden anladım. Evime huzurlu gidiyorum. Ben de iyi performanslarla takım adına buna bir karşılık verirsem çok güzel olur. Güzel günler bizi bekliyor. Bu bir aile takımı. Başımızda çok önemli insanlar var. İnsanların attığı mesajlar çok güzel. Herkese destek için teşekkür ederim. Tüm Fenerbahçeliler müsterih olsun güzel günler bizi bekliyor” şeklinde mesajlar verdi. 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış