Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > G.Saray başkan adayları netleşti

G.Saray başkan adayları netleşti
Son Güncellenme : 02 Eki 2014 22:29

G.Saray başkan adayları netleşti
Olağanüstü genel kurulda başkanlık için Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat yarışacak

Galatasaray Başkanlığı için Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat resmen aday oldu. İki isim, Divan Kurulu’na resmi başvurularını gerçekleştirdi. Ayrıca iki isim listelerini de Divan Kurulu’na iletti. Başvuruların ardından sarı-kırmızılı kulüpte renk seçimi 13 Ekim tarihinde yapılacak.

 İŞTE LİSTELER…

ALP YALMAN KİMDİR?
1 Ocak 1940 İstanbul doğumlu olan Alp Yalman, orta öğrenimini İstanbul Robert Kolej’de yapmıştır. Yüksek öğrenimini İsviçre Lozan Üniversitesi Siyasal ve Sosyal İlimler Bölümü’nde tamamlamıştır.

Sanayici olan Alp Yalman, İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.

1973 yılında yönetiminde ilk görevini aldığı Galatasaray Spor Kulübü’nde, 1990 yılından 1996 yılına kadar Başkanlık yapmış olan Alp Yalman, 2002 yılında Galatasaray Spor Kulubüne başkan seçilen Özhan Canaydın’la birlikte yönetim kurulunda görev altı.

DUYGUN YARSUVAT KİMDİR?
1957 yılında Galatasaray Lisesi’nden ve 1961 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Türk Ceza Hukuku Derneği Başkanıdır. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanlığı görevinde de bulunan Duygun Yarsuvat, Erdoğan Teziç’in Aralık 2003’te YÖK Başkanlığı’na getirilmesinin ardından GSÜ rektörlüğüne aday olmuş ve 2004 yılındaki seçimlerin ardından rektörlüğe seçilmiş bu görevini 2008 yılına kadar sürdürmüştür. Ayrıca 2010 yılı sonu itibariyle İstanbul Barosu’nca Türkiye Barolar Birliği delegeliğine seçilmiştir ve halen bu görevi sürdürmektedir.

İLK AÇIKLAMASINI YAPTI: BU SEÇİME GİRDİK ÇÜNKÜ…
Duygun Yarsuvat’ın açıklamaları:
“Bu seçime girdik çünkü Galatasaray’da tek adaylı seçim olmaz. Tek aday olduğu zaman, bu seçim değildir. Galatasaray’ın temelinde demokratik hürriyetçi bir görüş vardır. Bunu gerçekleştirmek için aday oldum. Zira Galatasaray’da yönetime aday olan kişilerin hazırlanabilmesi için yeterli zaman bulamadık. Bu zamana imkan vermek için bu göreve talip olduk. Yani bizim görevimiz, 2015 Mayıs ayında yapılacak Seçimli Genel Kurula kadar sürecek. Biz Galatasaray’a gönül vermiş, Galatasaray ile çalışmak isteyen isimleri bir araya getirdik ve bir liste yaptık. Seçim sonucu ne olur bilemem. Bilsem zaten bu seçim olmazdı. Bekleyip göreceğiz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış