Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Fikret Orman Nyon’da

Fikret Orman Nyon’da
Son Güncellenme : 20 Haz 2013 20:47

UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilen Beşiktaş’ta başkan Fikret Orman, bugün THY’ye ait bir uçakla savunma yapmak için Nyon’a gitti

UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman, bugün THY'ye ait bir uçakla savunma yapmak için Nyon'a gitti

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve beraberindeki heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’na sözlü savunma yapmak üzere İsviçre’ye gitti.

Atatürk Havalimanı’nda uçağın hareketi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Orman, “Beşiktaş ve Türk futbolu için önemli bir gün. Bizim camiamızın duruşu bellidir. Gidip savunmamızı yapacağız” dedi.

Orman, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamalarının hatırlatılması üzerine de “Bizim üstümüze alınmadığımız şeyler bunlar. Beşiktaş’ın böyle bir alınganlığı olmadığı için verilecek bir cevap da yok” demekle yetindi.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yarın gerçekleştirilecek duruşmalı toplantının ardından UEFA’nın konuyla ilgili kararını 24 Haziran’dan itibaren ay sonuna kadar açıklaması bekleniyor.

UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu, 11 Mayıs 2011 tarihinde Beşiktaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımları arasında Kayseri’de oynanan Türkiye Kupası final maçının sonucuna etki etmek gerekçesiyle, Beşiktaş Kulübü’nün eski asbaşkanı Serdal Adalı ve eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ile siyah-beyazlı kulübü, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan soruşturma ve takip eden gelişmeler çerçevesinde, UEFA Avrupa Ligi 2013-2014 sezonu talimatı idari kriterlerine aykırılık iddiasıyla UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’na sevk etmişti.

UEFA Disiplin Müfettişi’nin sunmuş olduğu rapordaki iddialar şöyle sıralanmıştı:
“Beşiktaş’ı 2013-2014 sezonu için UEFA Avrupa Ligi müsabakalarından men etmek, disiplin talimatı ihlalinin ciddiyetine bağlı olarak, disiplin kurulu tarafından kararlaştırılacak bir süre boyunca gelecekteki UEFA müsabakalarından men etme yönünde Beşiktaş’a karşı ilave yaptırım uygulanmasını değerlendirmek ve Serdal Adalı ile Tayfur Havutçu hakkında futbolla ilgili her türlü faaliyete katılmalarına ömür boyu men cezası uygulamak.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış