Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Fenerbahçe’ye para cezası

Fenerbahçe’ye para cezası
Son Güncellenme : 17 Haz 2014 22:07

Fenerbahçe'ye para cezası
Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Ülker’e para cezası verdi

Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamada, sarı-lacivertli takıma, küfürlü tezahürat, sahaya patlayıcı madde atılması, rakip takım bencine ve antrenörüne tükürülmesi ve yabancı maddeler atılması nedenleriyle 25 bin lira, play-off serisi öncesinde düzenlenen güvenlik toplantısında misafir takım yöneticileri için loca tahsis edilmesi yönünde karar alınmasına rağmen söz konusu maçta kendilerine tribünde yer verilmesi nedeniyle de 15 bin lira ceza verildiği bildirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nun aldığı kararlar şöyle:

“Fenerbahçe Ülker taraftarlarının eylemlerine uyan Disiplin Yönergesi’nin 7, 11.6, 28.1, 29.1 ve 29.2.6 maddeleri gereğince, müsabaka öncesinde küfürlü tezahüratlarda bulunulması ve sahaya patlayıcı madde atılması, müsabaka sırasında rakip takım aleyhinde sürekli küfürlü tezahüratlarda bulunulması, müsabaka bitiminde rakip takım bencine ve antrenörüne tükürülmesi ve yabancı maddeler atılması, tüm bu olaylar neticesinde iki kez anons yapılmasına ve müsabakanın duraksamasına sebebiyet verilmesi nedenleriyle, Fenerbahçe Spor Kulübü Erkek Basketbol Şubesi’nin 25.000 lira para cezası ile tecziyesine,

Play-off serisi öncesinde düzenlenen güvenlik toplantısında misafir takım yöneticileri için loca tahsis edilmesi yönünde karar alınmasına rağmen söz konusu müsabakada kendilerine tribünde yer verilmesi nedeniyle eylemlerine uyan TBL Yönetim Esasları Yönergesi’nin 99.5 ve 99.9 maddeleri ile Disiplin Yönergesi’nin 7, 11.6 ve 19. maddeleri gereğince, Fenerbahçe Spor Kulübü Erkek Basketbol Şubesi’nin 15.000 lira para cezası ile tecziyesine,

iş bu kararın ilgiliye tebliğine, Disiplin Yönergesi’nin 51. maddesi çerçevesinde para cezalarının 30 gün içinde ödenmesi gerektiğinin bildirilmesine oy birliği ile karar verildi.”

GALATASARAY’DAN İLK TEPKİ: FEDERASYON FİTNE FESATA DEVAM EDİYOR, RECEP ANKARALI ŞAİBELİ BİR HAKEM
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun final serisinin son maçı öncesi Sarı-Lacivertliler’e saha kapatma cezası verilmemesine, Galatasaray Kulübü çok sert tepki gösterdi. Galatasaray’ın Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Necati Demirkol, TBF’ye ve 7. maçı yönetecek olan hakem Recep Ankaralı’ya çok sert çıktı.

İşte Necati Demirkol’un çarpıcı açıklamaları:

“Taraftarımızdan yoksun bir maç oynamamıza ve her türlü entrikaya rağmen sağduyulu davranarak bu haksız karara uyduk. Fakat Türkiye Basketbol Federasyonu’nun eyyam yaparak rakibimize aynı cezayı uygulamaya güçleri yetmemiştir. Her iki taraf da kimsenin haksızlığa uğramadığı adaletli bir maç ve seyir istemektedirler. Hak, hakem; bunlar Allah’ın isimleri. Salona hakim olacak, herkese eşit davranacak, eyyam yapmayacak ve önce kendi onuru için doğru kararları verecek, daha sonra tüm basketbolseverlerin ve salonda ter döken oyuncuların da takdirini kazanması gerekirken; kraldan cok kralcı federasyon, yine eyyam yaparak hem cezalarla ilgili sporseverlerin beklentilerine cevap verememiş, camialarin arasına nifak sokma alışkanlığına devam etmiştir. Daha önce resmen serinin 2. maçında karşılasmayı katleden Recep Ankaralı gibi şaibeli bir hakemi baş hakem olarak tayin ederek nifaklarına, fitne fesatlarına devam etmektedirler.”
 
“Yöneticiler ve hakemler şahsiyetli, haysiyetli davranırsa, hiçbir kulübü kayırmazsa kimsenin itirazı olmaz. Unutulmasin ki bir idarecinin adil yönetimi 60 yıllık ibadete bedeldir. Maça çıkıp çıkmamak konusu başkanımız ve yönetimin alacağı bir karardır, buna uyacağız. Bütün basketbolseverler şunu çok iyi gözlemlediler ki; 4-2 lehimize olması gerekiyordu. Galibiyetimizi 2. maçta federasyonun destekleriyle Recep Ankaralı çalmıştır. Hakem atamaları için söylenecek fazla bir şey yok. Her iki camiaya da aslında kötülük yapıyorlar. Bunlar Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz insanlar.”

GALATASARAY’I ÇILDIRTAN KARAR
TBF’nin Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan karşılaşmada çıkan saha olaylarından dolayı Galatasaray Liv Hospital’a seyircisiz oynama cezası vermesi büyük tartışmaları beraberinde getirmişti.

Serinin 5. maçında da Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasında maçın sonunda olaylar çıkmış ve sarı-kırmızılı kulüp de TBF’den Fenerbahçe Ülker’e seyircisiz oynama cezası verilmesi gerektiğini duyurmuştu. Şampiyonluk maçının seyircisiz oynanacağını bekleyen Galatasaray Liv Hospital, TBF’nin bu kararının ardından büyük bir şok yaşadı. Alınan kararın ardından yöneticiler arasında kısa bir telekonferans gerçekleştirildi ve resmi siteden bir açıklama yapılması kararı alındı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış