Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Fenerbahçe’den UEFA açıklaması

Fenerbahçe’den UEFA açıklaması
Son Güncellenme : 11 Kas 2014 20:03

Fenerbahçe'den UEFA açıklaması
Fenerbahçe Kulübü, UEFA Disiplin Müfettişi’nin, Trabzonspor Kulübü’nün yaptığı şikayetin reddedilmesi yönünde görüş bildirdiğini açıkladı

Sarı-Lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:
“UEFA Disiplin Müfettişi, Trabzonspor Kulübü tarafından Kulübümüz ile ilgili yapılan 9 Mayıs 2014 tarihli şikayetin UEFA’nın yetki alanı dışında kaldığından kabul edilemez olduğu, her halükarda Trabzonspor tarafından yapılan 9 Mayıs 2014 tarihli şikayetin reddedilmesi gerektiği yönünde 11.11.2014 tarihinde görüş bildirmiş olup, anılan raporun bir örneği bilgi için Kulübümüze gönderilmiştir.”

TRABZON, TFF’Yİ ŞİKAYET ETMİŞTİ
Trabzonspor, TFF’yi UEFA ve FIFA’ya 9 Mayıs 2014 tarihinde şikayet etmişti. O şikayet dilekçesinde şöyle denilmişti:

“Futbol Federasyonumuz, şikeyi cezalandırmamak için her türlü usulsüz ve etik dışı uygulamayı yapmıştır. Federasyon, şikeyi yok edemese de şikenin cezasını ve ahlakı yok etme amacına ulaşmıştır. UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu ve CAS’a göre Fenerbahçe şike suçlusudur. Federasyonumuz, CAS kararını uygulamamakta ve UEFA Statüsü’nden doğan üyelik yükümlülüğünü ihlal etmektedir.”

Trabzonspor, konuyla ilgili kamuoyuna yapılan açıklamada ise, “Şikeden sorumlu olan Fenerbahçe ve diğer kulüpler hala küme düşürülmemişlerdir. Süper Lig’de bulunmaması gereken kulüpler, gayrimeşru kazançlar elde etmektedirler. Şike yapan şahıslar halen yönetici, futbolcu ve teknik direktör olarak faaliyet göstermektedir. Bu nedenle, Trabzonspor Kulübü, konu hakkındaki endişe ve taleplerini içeren bir yazıyı dün UEFA ve FIFA ile paylaşmıştır.” ifadeleri yer almıştı.

Trabzonspor’un şikayet dilekçesi üzerine harekete geçen UEFA müfettişleri, 4 aylık bir aranın ardından incelemelerini tamamladı. Şikayet, UEFA’nın yetki alanı dışında kaldığı gerekçesiyle reddedildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış