Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Fenerbahçe’de formayı giyip…"

"Fenerbahçe’de formayı giyip…"
Son Güncellenme : 29 Haz 2014 21:17

"Fenerbahçe'de formayı giyip..."
Hidayet Türkoğlu, HABERTÜRK TV’de açıkladı

A Milli Erkek Basketbol Takımı kaptanı Hidayet Türkoğlu, HABERTÜRK TV’de yayınlanan Spor Türk programına konuk oldu. Çaprıcı açıklamalar yapan Milli yıldız, hedefininin NBA’de 1000 maç olduğu söyledi. Öte yandan Hidayet Türkoğlu, kariyerine Fenerbahçe’de nokta koymak istediğini söyedi.

“Fenerbahçeli olduğumu hiçbir zaman inkar etmiyorum. Sporun saha içinde oynanıp orada bitmesinden yanaydım. Olayların buraya gelmesi insanı üzüyor. Tarafsız olarak söylüyorum; Galatasaray’ın yapmış olduğu çok yanlış. Sahaya çıkmadan mağlubiyeti kabul ettiler. Hep bir şeyleri bahane etmek istediler. Özellikle de hakem konusunda. Evlerinde oynadıkları 3 maçı kazandılar, o zaman hakem hataları yok muydu? Ülker Arena’ya gidecekleri zaman mı sorun oldu? Keşke oynasaydılar, kazanabilirlerdi. Biz sporcular olarak çok üzüldük, inşallah bu bir ders olur ve bir daha böyle bir şey yaşanmaz.”

“Biz hayatımız boyunca hep maçı kazanmak için sahaya çıkarız. Galatasaraylı oyuncular üzülmüştür; bir finali kaybettiler. Fenerbahçeli oyuncular strese girebilirdi. Onlardan da 18 bin kişi orada şampiyonluk bekleyecekti. Galatasaraylı oyuncuların kupa kazanma şansını kim ne hakla elinden alır, anlamıyorum. “

MİLLİ TAKIM’DAN KAÇTI İDDİALARI
“98’den beri A Milli Takım’da oynuyorum. En çok milli formayı giyen insanım. Böyle bir şey olabilir mi? Hedef olarak gösteriliyorum. Ben hiçbir zaman şahıslar için Milli Takım’ı seçmedim. En çok milli formayı giyen oyuncuya görevden kaçıyor denmesi aptallıktır. Sevenimiz var sevmeyenimiz var. Eleştirecek konu bulamıyorlar.”

“FENERBAHÇE’DE FORMAYI GİYİP…”
“Ben doğuştan Fenerbahçeliyim. Planlarım arasında 2 yıl daha ABD var. Orada çok keyif alıyorum. Beni orada her konuda destekliyorlar. NBA’de 14. yılımı doldurdum. En büyük hedefim; NBA’de 1000 maç. Bir sezon daha orada oynamam lazım. Şu an 920-930 arasında… Bir sezonda 82 maç oynuyoruz. Fenerbahçe taraftarı beni çok istiyor. Son dönemde bu istekler daha da arttı. Türkiye’ye gelirsem Fenerbahçe’de son bir defa formayı giyip noktayı koymak istiyorum. Kariyerimi Fenerbahçe forması ile tamamlamak isterim. Ama tarih vermek istemiyorum.”

“TBF BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM”
“Hedeflerim arasında TBF Başkanı olmak var. Her şey iyi giderse böyle bir görevi yapmak isterim. Benim ve ailem için gurur olur.”

BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN PARA İSTEDİ Mİ?
“Sayın Başbakan’ın bana en büyük verdiği değer; bir insan olarak beni sevip ve saymasıdır. Bunu söyleyenlerle yüzleşmeye hazırım. Benim için hassas bir noktadır. Başbakanımız beni 2007-08 sezondan beri hep telefonlarla arayan, sahip çıkan ve destekleyen insandır. Bu ilişkiler benim için her şeyden önemlidir. Bu ilişkileri ezip geçip Başbakan’dan para isteyeceğimi düşünmek aptallık! Hidayet Türkoğlu’nu eleştirecek başka bir şeyleri yok.”

OLAYIN GEÇMİŞİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2010 Türkiye Basketbol Şampiyonası’nda 2. olan Türkiye Milli Basketbol Takımı’nu makamında kabul etmişti. Başbakan ile görüşen Hidayet Türkoğlu daha sonra yaptığı açıklamada “Bu takıma maddi ve manevi sahip çıkılsın” demişti. 28 milyon TL’nin Federasyon’a verildiği ve paranın dağıtıldığı polemik konusu olmuştu.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış