Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Fatih Terim tarihi projeyi açıkladı

Fatih Terim tarihi projeyi açıkladı
Son Güncellenme : 07 Kas 2014 19:18

Fatih Terim tarihi projeyi açıkladı
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Riva’daki TFF Milli Takımlar Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri için “Riva tamamen bir futbol vadisi olacak. Futbol Federasyonu ekonomik olarak da büyük bir tasarruf içerisinde” ifadelerini kullandı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ile birlikte Riva’yı bir Futbol Vadisi’ne dönüştüreceklerini söyledi. Lig TV’ye konuşan Terim’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Federasyonumuzla beraber burayı bir futbol vadisi haline getirdik. Burada antrenman yapıyoruz, aynı zamanda federasyonunun tüm etkinlikleri de burada oluyor. Sadece A Milli Takım değil, bütün yaş gruplarımız, Ümit Milli Takımımız, Bayan Milli Takımlarımız; burada kamp yapıyorlar. Daha da önemlisi, gözlemcilerimiz, temsilcilerimiz, hakemlerimiz, bazı yönetim toplantılarının hepsi burada yapılıyor. Futbol Federasyonu ekonomik olarak büyük bir tasarruf içerisindedir. Bunlar daha önce başka yerlerde yapılıyordu, şimdi tamamen kendi bünyesinde. Büyük ihtimal yakın gelecekte Futbol Federasyonumuzun ana binası da buraya taşınacak.”

İŞTE RİVA’DAKİ MUHTEŞEM TESİS…

“Denizin karşısına büyük ihtimalle yeni sahalar yapılacak, belki de bu tarafa da sadece A Milli Futbol Takımı’na ait sahalarıyla bir tesis de yapılabilir. Böyle baktığımızda burası tamamen bir futbol vadisi olacak. Biz bütün milli takımlar buraya geldik, normal zamanda hepimiz burada çalışıyoruz. Eğitim dairemiz burada, baktığımız zaman aşağı yukarı tüm birimler bir arada çalışıyoruz. Bir arada çalışınca da yüz yüze yan yana, o enerjiyi birbirinden alarak çok daha verimli bir çalışma gerçekleştiriyoruz.

“Havasıyla, değişik ortamıyla hakikaten bir futbol vadisi olacak. Şu anda belki bazı şeyler proje aşamasında ama bu nasıl bittiyse o da bitecek. Yüzde 97 naturel, yüzde 3 suni, önce bunu bir denemek istedik. Çünkü bu yüzde 3’ün ekimi oluyor önce, Hollandalılar ekimi yaptılar, İngiltere’de uygulanan bir şey… Bugün birçok saha böyle; Emirates, Wembley… Her sene para vermekten, sezon içinde kötü bir çimde oynamaktan garanti. 10 sene garantili bir zemin bu. Önce biz deneyelim sonra yapacağımız tesilerde kullanalım ve kulüplerimize önerelim istedik.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış