Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “F.Bahçe taraftarı her şeyi hak ediyor”

“F.Bahçe taraftarı her şeyi hak ediyor”
Son Güncellenme : 01 Eki 2013 7:16

Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe taraftarından övgü dolu sözlerle bahsedip “Fenerbahçe’nin muhteşem taraftarı her şeyi hak ediyor” dedi

Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe taraftarından övgü dolu sözlerle bahsetti

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu Başkanı Avukat Engin Tuzcuoğlu ile görüştü. TFF’nin İstinye’deki binasında gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrası Hacıosmanoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Hacıosmanoğlu, sabah avukatlarıyla toplantı yaptıktan sonra TFF’ye geldiğini ifade ederek, “Sabahtan beri avukatlarla toplantı yapıyorum. Yakın zamanda da PFDK Başkanı ile görüşeceğim. Bizim amacımız UEFA’ya bağlı bir federasyon olarak, aradaki çelişkinin kalkmasını ve adaletin tecelli etmesini sağlamak. Tahkim Kurulu Başkanı’na da bunu söyledim. Gelecek nesillere temiz futbol bırakmak istiyorsak kararlarımız da adil olmalı. Amacımız doğruların ortaya çıkması. Konuyla ilgili hukuki mücadelemizin hazırlıklarını yapıyoruz” diye konuştu.

İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF’nin dışında konuyu UEFA ve FIFA’ya taşıyacaklarını dile getirerek, “Federasyon ve kurumları dışında UEFA ve FIFA’ya da müracatlarımız olacak. Hem UEFA hem de FIFA başkanlarıyla kısa süre içinde detaylı bir şekilde konuşacağım. Kulüplerimizin aldığı ceza yanında ülkemizin ceza almaması için bu sorunları kendi bünyemizde çözmemiz lazım” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Başkan olarak değil hizmetkar olarak Trabzonspor sevdalılarına ve namuslu Türk futbolu paydaşlarına bu konuda hizmet edebilirsem mutlu olacağım. Türk futbolunun ağır cezalar almasından yana değilim. Birlikte iletişim içinde mücadele edersek Türk futbolunu yakmayız.”

“SABRIMIZI ZORLAMASINLAR”
Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, kimsenin sabırları zorlamaması gerektiğini vurgulayarak, “Milyonlarca Trabzonspor taraftarı ve namuslu Türk futbolu paydaşlarının bize desteği var. Biz bu insanları sakinleştirmeye çalışıyoruz. Bu insanların sabrını zorlamak kimsenin haddi değil. İnsanları tahrik ederseniz ve biz de insanlara ‘Durun durun’ dersek bizi Trabzonspor haini ilan ederler. Umut ediyorum ki bu olumsuzlukların hiçbiri yaşanmaz. TFF dışında bir müdahaleyle karşı karşıya kalmayız. Bunun da kararını TFF yönetimi verecek. TFF’nin kararından sonra yol haritamızı çizeceğiz ve kim ceza alacaksa da umurumuzda olmayacak” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN MUHTEŞEM TARAFTARI HER ŞEYİ HAK EDİYOR”
Fenerbahçe ile Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında oynayacakları maçı da değerlendiren Hacıosmanoğlu, sarı-lacivertli taraftarları da övdü. Sahanın içinde gerginliğin olacağını düşünmediğini belirten Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

“Fenerbahçe’nin muhteşem taraftarı her şeyi hakediyor. O camiada mevcut başkanlarından çok daha fazla arkadaşım dostum var. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Fenerbahçeli yöneticileri benden daha yalnızdır. Kim hak ediyorsa o kazansın. Saha dışı manipilasyonla takımlara puan kazandırmak ahlaksızlığın önde gidenidir. 90 dakika centilmenlik içinde, kim daha iyi oynarsa Allah ona galibiyeti nasip etsin. İnşallah Fenerbahçe’yi uzun yıllar sonra deplasmanda yeneriz.”

Sezonun ilk haftasında Beşiktaş ile oynadıkları maçı tribünde siyah-beyazlı taraftarlarla seyrettiğini hatırlatan Hacıosmanoğlu, “Ben orada bir mesaj vermek istedim. Hiçbir sorun olmadı. Beraber maçların seyredebileceğini gösterdik. Son derbide yaşanan inanılmaz olaylar oldu. Demek ki bizim yapmak istediğimiz algı kabul edilmedi. Devam etmenin de manası yok. Başka kulüp başkanları da benim yaptığımı yapmalıydı. O statlardaki en masum insanlar seyirciler. Seyircileri o hale getiren Türk futbolunu çıkarı için kullanan yönetici ve başkanlardır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış