Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Eskişehir ve Sivas’a kötü haber!

Eskişehir ve Sivas’a kötü haber!
Son Güncellenme : 08 Tem 2014 0:48

Eskişehir ve Sivas'a kötü haber!
CAS, Sivasspor ve Eskişehirspor’a verilen 1’er yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezasını onadı

CAS, UEFA tarafından Eskişehirspor ve Sivasspor’a verilen 1’er yıl Avrupa kupalarından men cezasını onadı. Men kararının ardından Bursaspor ve Karabükspor, UEFA Avrupa Ligi’ne katılacak.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), UEFA tarafından Sivasspor ve Eskişehirspor’a verilen 1’er yıl Avrupa kupalarından men cezasını onadı.

UEFA, Sivasspor ve Eskişehirspor’un Avrupa Ligi’nde mücadele etme hakkı elde etmesinin ardından, iki kulüp hakkında şike soruşturmasında adlarının geçtiği gerekçesiyle disiplin soruşturması açmıştı. Disiplin soruşturması sonrası iki kulüp UEFA’da savunma vermiş ve 1’er yıl Avrupa kupalarından men edilmelerine karar verilmişti. Bu gelişmenin ardından Eskişehirspor ve Sivasspor, UEFA’nın bu kararına CAS’ta itirazda bulunmuştu.

CAS, bugün yaptığı toplantıda Eskişehirspor ve Sivasspor’un cezalarını değerlendirdi. Toplantının ardından UEFA’nın iki kulübe vermiş olduğu 1’er yıl Avrupa kupalarından men cezasını onadı. CAS’ın bu kararından sonra Bursaspor ve Kardemir Karabükspor’un UEFA Avrupa Ligi’ne katılması bekleniyor.

“BÜLENT UYGUN VE ÜMİT KARAN BİZE KARA BİR LEKE SÜRDÜ”
CAS’ın Eskişhirspor’un cezasına onamasına kulüp cephesinden sert tepki geldi. Radyospor’a konuşan Eskişehirspor Basın Sözcüsü Bekir Sıtkı Saraç, “Biz çok iyi savunma yaptık. Beklentimiz CAS’ın cezayı bozmasıydı. Bülent Uygun ve Ümit Karan nedeniyle bize kara bir leke sürüldü. Hem Uygun’a hem de Karan’a büyük tazminat davaları açacağız” diye konuştu.

MESUT HOŞCAN: HAK ETMEDİĞİMİZ BİR CEZA ALDIK
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, CAS’ın Avrupa kupalarından 1 yıllık men cezasını onaması kararıyla ilgili olarak, “Hak etmediğimiz bir ceza aldık” dedi.

UEFA Disiplin Kurulu tarafından Eskişehirspor ve Sivasspor’a verilen bir yıl Avrupa kupalarından men cezası CAS tarafından da onandı.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, yaptığı açıklamada hak etmedikleri bir ceza aldıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

“Hak etmediğimiz bir ceza aldık. Tüm camia olarak, bugün CAS’tan gelecek sevindirici bir haber bekliyorduk, ama olmadı. Çok üzgünüz. Camiamıza Avrupa kupalarına katılma sevinci yaşatmak için gerekli olan tüm hukuki adımları atmış olmakla birlikte arzuladığımız ve umut ile beklediğimiz sonuca ulaşamadık. Ancak umut ediyorum ki bu olayların sorumluları da cezalarını çekerler. Bundan sonra Türk futbolunun bu tür olaylar ile anılmaması en büyük amacımız olmalıdır.”

Hoşcan ayrıca, “Bu karar bizim transfer politikamızı etkilemeyecek. Kulübümüz için en faydalı olacak oyuncuların transferlerien devam edilecektir” diye konuştu.

SİVASSPOR’DAN AÇIKLAMA
Sivasspor Kulübü, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nce (UEFA) verilen “Avrupa Ligi’nden 1 yıl men cezası kararı”na karşı yaptığı itirazın Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nce reddedilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Kulüpten yapılan açıklamada, “UEFA Tahkim Kurulu’nun 3 Haziran 2014 tarihli, Kulübümüzün bir sezon (2014-2015) UEFA turnuvalarına katılmaya uygun olmadığına dair kararı aleyhine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) yaptığımız temyiz başvurusu, CAS tarafından reddedilmiştir. Hızlandırılmış usul gereği, kararın sadece hüküm fıkrası tarafımıza tebliğ edilmiştir” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, “Kararın gerekçeleri tarafımıza ulaştığında gerekli değerlendirme yapılacak ve koşullara göre İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvuru konusu hakkında karar verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

UEFA’nın Sivasspor’a verdiği “Avrupa Ligi’nden 1 yıl men cezası kararı”na karşı kırmızı-beyazlı kulübün yaptığı itiraz, CAS tarafından reddedilmişti.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış