Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > ‘Eski ekiple başarılı olamazdık’

‘Eski ekiple başarılı olamazdık’
Son Güncellenme : 24 Haz 2013 11:15

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’dan olağanüstü kongre sonrası çarpıcı sözler

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan olağanüstü kongre sonrası çarpıcı sözler

HTSPOR / Erhan TELLİ

Galatasaray’da tek aday olarak girdiği seçimde yeniden başkan seçilen Ünal Aysal, kongrede
düşüncelerini sıcağı sıcağına paylaştı.

Yıllar önce mezun olduğu G.Saray Lisesi’nin kantininde bir yandan seçim sonuçlarını beklerken, diğer yandan da kurmayları ve medyayla sohbet eden Aysal; seçimle ilgili olarak yaptığı değerlendirme şu ifadeleri kullandı: “Evet, her şey iyiye giderken risk aldım, bu doğru. Ama eğer risk almasaydım, önümüzdeki yıl eski yönetimle başarılı olamazdık. Şimdi de yeni yönetimle futbolda başarılı olamazsak, fatura bana çıkacak. ‘Bak işte yönetimi değiştirdi, böyle oldu’ diyecekler. Bunu da iyi biliyorum.

‘YÜKSELİŞ YILI OLACAK’
Seçim kararı almam konusunda eleştiriler var. Takım 2 yıl üst üste şampiyon olmuş, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynamış. Böyle bir dönemde yönetimi değiştirmek tabii ki riskli gözükebilir. Ama ben bu riski göze aldım. Hayatta her işi yaparken bi rrisk vardır. Ama bu riskleri almazsanız, başarılı olamazsınız. Şunu da iyi biliyorum ki eğer bu sene takım şampiyon olamazsa, ‘Bak işte yönetim değişince başarılı olamadılar’ diye önce medya eleştirecektir. Haklı da olabilirler. Ama ben bu riski almasaydım, o zaman planladığım diğer projeleri yapamazdım. Şimdi uyumlu bir yönetimle bunlar için daha çok çalışacağız. Seçim bir zorunluluk haline geldi. Seçim kararı almasaydım sağlıklı şekilde çalışamayacaktık. Dolayısıyla da başarısız olacaktık. Geçen yıl futbolda çok başarılı olduk. Basketbolda şampiyonluğa ulaştık. Ama G.Saray için asıl bu yıl tam bir yükseliş senesi olacak. Hem sportif hem de mali anlamda bunu söyleyebilirim.”

‘KEŞKE SEÇİME GELİP BEYAZ OY ATSALARDI’
“Seçimlere katılımın düşük olmasını bekliyordum. Bu, bizim için sürpriz bir durum değildi. Malum; yaz tatili ve başka bir adayın çıkmaması gibi etkenler var. Tepki gösteren üyeler de olabilir. Ama keşke kongreye gelerek, beyaz liste hazırlayıp tepkilerini öyle gösterselerdi. Kongreye gelmemek bana göre doğru bir tepki değil. Keşke burada bin 500 değil, 3 bin kişi olsaydı da; bunun bin 500’ü beyaz oy atsaydı. Tepkisini böyle gösterseydi. O zaman biz de ‘Hata yaptık’ diyerek, gereken dersleri alsaydık. Ama yine de bu şartlar altında gelip oyunu kullanan genel kurul üyelerinin sayısı da bizim için yeterlidir.”

‘FATİH TERİM İLE SORUN YARATTILAR’
“Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak’ın yokluğunda Fatih Terim ile nasıl çalışacağımı da size şöyle anlatayım. Daha rahat çalışacağız. Çünkü artık hocanın telefonunun diğer ucunda ben olacağım. Bir şey söylemek istediğinde, direkt beni arayacak. Ben de onu. Aslında hocayla bugüne dek yüz yüze konuştuğumuz hiç bir ortamda, herhangi bir tartışma ya da anlaşmazlık olmadı. Ama birileri hep aramızda bir şey varmış ya da olabilirmiş gibi gösterdi ve sorun yarattı. Şimdi hocamızla daha sık görüşüyoruz. Bundan sonra daha da sık görüşeceğiz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış