Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “En zayıf rakip İstanbul”

“En zayıf rakip İstanbul”
Son Güncellenme : 05 Eyl 2013 11:51

İspanyol basını, 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği için aday şehirler arasında en zayıf rakip olarak İstanbul’u görüyor

İspanyol basını, 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği için aday şehirler arasında en zayıf rakip olarak İstanbul'u görüyor

Ülkenin en çok satan spor gazetesi Marca, İstanbul hakkında “En zayıf rakip” başlıklı bir analiz yayınladı. İstanbul’un da Rio de Janeiro’da olduğu gibi hiçbir şans tanınmayan şehrin ipi göğüsleyebileceğini belirten Marca, doping skandalları ve bölgedeki istikrarsızlığın ona pahalıya patlayacağını yazdı.

Gazete İstanbul’un artıları olarak iki kıtada ilk kez olimpiyat düzenlenmesi, Türkiye’nin hiçbir olimpiyata ev sahipliği yapmamış olması ve yüzde 83’lük halk desteğini gösterdi.

Daha çok eksiklere odaklanan Marca gazetesi, son dönemde Türk sporunda ortaya çıkan doping skandallarına ve Fenerbahçe’nin şike yüzünden Avrupa kupalarından men edilmesine vurgu yaptı.

Bölgedeki istikrarsızlığa delil olarak Gezi parkı olaylarını ve Suriye’yi gösteren Marca, Olimpiyat heyetinin İstanbul’un bin 200 kişilik konaklama tesisini beğenmediğini, şehirde aşırı trafik olduğunu ve tesislerin yüzde 70’inin yeniden inşa edilmesi gerektiğini kaydetti.

Öte yandan El Pais gazetesi de “İstanbul, skandalları bitirmek için iki kıta” başlıklı bir analize yer verdi. Türkiye muhabiri Jose Miguel Calatayud imzalı analizde, Türkiye’nin ekonomik açıdan artılarına rağmen Gezi Parkı olaylarının İstanbul’un imajına zarar verdiği ifade edildi.

Gezi Parkı olaylarının bir inşaat faaliyeti yüzünden çıktığını hatırlatan El Pais, Tenis Dünyası ve Atletizm Dünyası dergilerinin Genel Yayın Yönetmeni Şevket Furkan Erbay’ın “Olimpiyatları istemedikleri çünkü bunun çevre açısından yıkım olacağı” yönündeki açıklamalarını ön plana çıkardı.

El Pais’in analizinde ayrıca, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin şike yüzünden Avrupa kupalarından men edilmesi ve doping skandalları İstanbul’un eksileri olarak gösterildi.

İstanbul, Madrid ve Tokyo’nun yarıştığı 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı kazanan şehir, 7 Eylül’de Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te açıklanacak.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış