Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Bahis Formülleri > Elazığ’da şirketleşme çalışmaları

Elazığ’da şirketleşme çalışmaları
Son Güncellenme : 29 Mar 2013 20:15

Elazığ Valisi Muammer Erol, Sanica Boru Elazığspor’un şirketleşme çalışmalarına ilişkin, ”İnşallah Sanica Boru Elazığspor, kentin marka değerini yükseltmeye devam edecek” dedi.

Vali Erol, kulüp tesislerinde düzenlenen bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, yeni modelde her kesimden vatandaşların gücünün yettiğince pay almasını ve bordo-beyazlı ekibe destek olmasını istedi.

Kulübün yönetim kurulunda anonim şirket olduktan sonra ”son hissesine kadar herkesle paylaşmaya hazırız” şeklinde bir tavır oluştuğunu belirten Erol, ”Bu tavrın karşısında herhangi bir bahaneyle katkı vermekten geri durulmaması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah Sanica Boru Elazığspor, kentin marka değerini yükseltmeye devam edecek” dedi.

Kulüp başkanı Selçuk Öztürk ise 23 Mart’ta 100 delegenin katılımıyla bir kongre gerçekleştiklerini ve kulübün futbol branşıyla alt yapısının anonim şirket modeline geçmesi konusunu oylamaya sunduklarını belirtti.

Delegelerin 98’inin bunu desteklediğini, 2 kişinin de çekimser oy kullandığını bildiren Öztürk, şirketleşme modelindeki amaçlarının takımı daha iyi yerlere taşıyabilmek, ekonomik seviyesini üst düzeye çıkarabilmek ve büyük bir katılım sağlamak olduğunu vurguladı.

Herkese kapılarının açık olduğunu aktaran Öztürk, tüm taraftarlardan, Elazığlılardan ve iş adamlarından takıma ortak olmalarını istediklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

”PTT 1. Lig’deki bir takımın Süper Lig’e çıkabilmesi için gereken bütçe benim nazarımda 5-7 milyon lira. Takımlar o ligde bir şekilde bu parayı toparlayabiliyorlar. Süper Lig’de ise bizim gibi Anadolu kulüplerine bakıyorsunuz bütçelere, en kötüsü 50 milyon lirayla başlıyor. Biz de ortalama 50 milyon lira arıyoruz. Bunun içinde hem takımın mevcut borçlarının kapanması hem transferlerin gerçekleşmesi hem de kasaya yedek akçe bırakılması bulunuyor. Biz paylar konusunda yeminli mali müşavir arkadaşla da görüştük. Bir payın 5 bin lira olmasını uygun gördük. Herkesi bu paylara davet ediyoruz.”

Selçuk Öztürk, bir kişinin yüzde 10’dan fazla pay alamayacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış