Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Ediz Bahtiyaroğlu tesisi açıldı

Ediz Bahtiyaroğlu tesisi açıldı
Son Güncellenme : 14 Haz 2013 18:28

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal Ediz Bahtiyaroğlu Altyapı Tesisi’nin açılış törenini yaptı

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal Ediz Bahtiyaroğlu Altyapı Tesisi'nin açılış törenini yaptı

Eskişehirspor’u 50’nci kuruluş yıl dönümünde dünya futbolunda hak ettiği yere ulaşması için çalıştıklarını belirten Ünal, kulübün Türk futbolunun öncüsü olacağını kaydetti.

Ünal, herkesin örnek alacağı Eskişehirspor’u oluşturma zamanının geldiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

”Eskişehirspor’u yönetme arzusunda olanlar böylesi bir sorumluluğu alma bilincine sahiptir. Bana, ‘Yeniden başkanlığa aday mısınız?’ diye soruyorlar. Biz, Eskişehirspor’u 50’nci yılında, güçlü altyapısıyla model olmuş Türk sporuna yön verecek bir kulüp yapmaya adayız. Biz makama, mevkiye, başkanlıklara aday değiliz. Sorumluluğumuzun farkındayız ama cesaretle, kararlılıkla hayatımızın her aşamasında olduğu gibi aşkla çıkacağımız bu yolda Allah hep yar ve yardımcımız olsun.”

Gelir vergisindeki düzenlemeye de değinen Ünal, şöyle devam etti:

“Vergi noktasında Bakanlar Kurulundan bir tasarı geçirilmesi planlanıyor. Kulüplerimizin futbolcuya ödediği stopaj vergisi yüzde 15’ten yüzde 35’e çıkmak üzere. Umuyorum ki hükümetimiz ve bakanlarımız meseleye sağduyulu yaklaşırlar. Bir anda bir kulübün oyuncu bedeline yüzde 20 artı getirmesi, hiçbir kulübün ekonomisinde mümkün görünmemektedir. Zaten bu kulüpler her yıl oyuncu alıp satmaz. Bir futbolcuya 4 yıllık anlaşma yapmışsınız. 4 yılın vergisi bir kulübe çok ciddi bir rakamdır. Pazartesi günü İstanbul’da olacağız. Kulüpler Birliği’ni topluyoruz. Hep birlikte yabancı kontenjanlarından, futboldaki vergiye kadar herşeyi paylaşacağız. Salı günü de Türkiye Futbol Federasyonu bir mali genel kurul yapacak. Aksilik olmazsa, divan kurulu başkanlığını Türk futbonun değerli başkanları tercih ederlerse, ben yapacağım. Bu konuyu orada da enine boyuna sayın bakanlarımızı da davet ederek tartışmak istiyorum. Çünkü bu ağır bir yük. Bunu Türk futbolunun taşıyabilmesi bir anda olanaksız.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış