Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Doping ihbarı

Doping ihbarı
Son Güncellenme : 23 Ağu 2013 9:42

Milli sporcu isyan etti

Doping ihbarı

HTSPOR/Murat AĞCA

Milli sporcu Hüseyin Topkar,Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’nda milli takıma seçilen sporcuların doping kontrolünden kaçırıldığını, doping testlerinde de usulsüzlük yapıldığını öne sürdü, bakanlık ve TDMK’na başvurdu.

Türkiye’yi vücut geliştirmede birçok kez uluslararası alanda temsil eden milli sporcu Hüseyin Topkar, doping olaylarına isyan etti, Spor Bakanlığı ve TMOK Dopingle Mücadele Komisyonu’na (TDMK) ihbar mektubu gönderdi. Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’nda milli takıma seçilen sporcuların yüzde 90 oranında kontrolden kaçırıldığını öne süren Topkar, Dünya Şampiyonası’na gönderilecek sporcuların bile kontrole sokulmadığını ifade etti. Milli sporcu, Federasyonun Eylül’de Polonya’da yapılacak Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası ile Ukrayna’da yapılan Vücut Geliştirme yarışmalarına katılacak milli takımların da seçme yapmadan oluşturularak kontrolden kaçırıldığına dikkat çekti.

‘BAŞKASI İDRAR VERİYOR’
Yetkili makamlara gönderdiği belgelerde doping alımları sırasında yaşanan usulsüzlüklere de yer veren Topkar, numune alıcılarının da bazı durumlard işlerini ciddi yapmadığını öne sürdü. Topkar, idrar alımında sporcuların önceden hazırladıkları başka numuneleri verdiğini, hatta derece yapanlar yerine birbirine benzeyen diğer sporcuların numune verdiğini ifade etti. ‘GÖREVE ÇAĞIRIYORUM’ Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Dopingle Mücadele Komisyonu’nu göreve çağıran milli sporcu Topkar, doping ilaçlarının satılması ve pazarlanması konusunda da bildiklerini yetkili makamlarla paylaşmaya hazır olduğunu da belirtti. Topkar, diğer federasyonlarda dopingli çıkan sporculara da anabolik ilaçları aynı belirli kişilerin sattığını öne sürdü.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış