Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Doğuştan G.Saraylı’yı Yıldırım Fenerli yaptı

Doğuştan G.Saraylı’yı Yıldırım Fenerli yaptı
Son Güncellenme : 21 Ara 2014 10:32

Doğuştan G.Saraylı’yı Yıldırım Fenerli yaptı
Kayseri’deki ‘1 Milyon Üye’ gecesinde başkan Aziz Yıldırım ile tanışan Müge hanım, 10 bin TL verip Fenerbahçe Kongre Üyesi oldu. Nedenini ise şöyle açıkladı: Aziz Yıldırım’ın sergilediği dik duruş

HTSPOR / Meriç MÜLDÜR

Aziz Yıldırım, ‘1 Milyon Üye’ projesinin startını verdiği günden beri Türkiye’yi bölge bölge dolaşıyor. Sanırım bugüne dek 15-20 ili ziyaret etti. Bu seyahatlerin bazılarına ben de eşlik ettim. En son Kayseri’deydik.

Seyahatlerde birbirinden ilginç anlar yaşanıyor. Bugün Kayseri’den iki hikayeyi aktaracağım. İki bayanın hikayesi.

İlki Müge Deliorman. Turizm Otelcilik mezunu, Kayseri’de CHP Kadın Kolları Başkanlığı yapmış. 17 yıllık evliliği var. Evlilik öncesi de eşi ile 7 yıllık beraberliği. Yani birlikteliği tam 24 yıl. Koyu bir Galatasaraylı’ydı. Taa ki geçtiğimiz perşembe akşamına, Fenerbahçe’nin gecesine katılana, Aziz Yıldırım’la tanışana kadar. Eşi Hüseyin bey koyu bir Fenerbahçeli. Müge hanıma Fenerbahçeli olması için 24 yıldır ısrar ediyormuş, başaramamış. Eşinin 24 yıldır gerçekleştiremediğini Kayseri’de Aziz Yıldırım gerçekleştirdi, Müge hanımı Fenerbahçe’ye üye yaptı.

‘AZİZ YILDIRIM’IN GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEDİK BİLE’
Hikayeyi Müge Deliorman’dan dinleyelim: “Ben kendimce ciddi bir Galatasaraylı’yım. Ama rakiplere her zaman saygılı olmuşumdur. Eşim evde Fenerbahçe bayrağı asar, ben de Galatasaray. O 2 metrelik bayrak asar, ben gider 3 metrelik bayrak alır asarım. Ancak zaman zaman kızar ve gider Galatasaray bayrağını indirir. Ben yine de Fenerbahçe’nin bayrağını indirmem. Beni Fenerbahçeli yapmak için de 24 yıldır ısrar eder, durur. Asla kabul etmedim. ‘1 Milyon Üye’ projesi için Kayseri’de gece düzenleneceğini duyduğumuzda o geceye katılmaya karar verdik. Aziz başkanın burada olacağını bilmiyorduk, geleceğini de düşünmedik bile. Eşime ‘Aziz Yıldırım gelirse bu gece Fenerbahçe’ye üye olacağım’ dedim.”

‘ÖZGÜRLÜĞÜNDEN OLMA PAHASINA TAVIR KOYDU’
“Aslında eşime böyle söylememin nedeni Aziz Yıldırım’ın sergilediği dik duruş. Çok şeyler yaşandı bu ülkede ama Aziz Yıldırım’ın 3 Temmuz sürecinde dik duruşu vardı. Yaşananların sporla alakalı olmadığını görüyor, anlıyorduk. Bu süreçte tüm olumsuzluklara karşın, özgürlüğünden olma pahasına çok önemli bir tavır ortaya koydu. Aslında hepimiz adına bazı şeylere itiraz etti. Ben ve benim gibiler bu duruşu sebebiyle onu kendimize çok yakın hissettik. Düzenlenen bu gecede de Fenerbahçe Kongre Üyesi olarak daha önce tuttuğum takım olan Galatasaray’dan ayrıldım, artık Fenerbahçeli’yim.”

NİHAL GEMİCİ: “DAMAT G.SARAY’I BIRAKTI KIZIMI O ZAMAN VERDİM”
İkinci hikayemiz Nihal Gemici. Emekli bankacı. Nihal hanım da aynı gece Fenerbahçe Kongre Üyesi oldu da O’nun hikayesi daha değişik. Bunu da Nihal Gemici’nin ağzından aktaralım: “Biz 4 kuşaktır Fenerbahçeli’yiz. 3 çocuğum, 5 torunum var. 2 erkek, 1 kız çocuğuma nasihatım hep şu oldu: Kim ile evlenirseniz evlenin, bana kimi getirirseniz getirin. Hepsi başımın tacı. Ama gelinler de damat da Fenerbahçeli olacak. Kızımla evlenmeden önce damadımız Galatasaraylı’ydı. ‘Kesinlikle karşıma getirmeyin, Fenerbahçeli olmayana kız vermem’ dedim. Damat bunu duyar duymaz, ‘Ben Banu için her şeyi yaparım’ dedi, Fenerbahçeli oldu. Bir hafta içinde de Fenerbahçe’nin tarihçesini öğrenip geldi. Biz de kızımızı damadımıza verdik.”

BİR GECEDE 100 BİN TL GELİR
İşte böyle. Enteresan hikayeler. Bunları anlattık da ‘1 Milyon Üye’ projesi ne durumda derseniz? Kayseri’de de gördüm ki ilgi büyük. Geceye Aziz Yıldırım, yöneticiler Mahmut Uslu, İlhan Ekşioğlu, İsfendiyar Zülfikari, Yalçın Haker’in yanı sıra Necdet Şentürk ile İsmail Kartal ve tüm futbolcular da katılınca coşku tavan yaptı. Sunucu İpek Tanrıyar’ın harika sunumu eklenince üye olanların sayısı arttıkça arttı. Gecede gelir bir anda 100 bin TL’yi aştı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış