Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Ders çıkarmalılar”

“Ders çıkarmalılar”
Son Güncellenme : 18 Tem 2013 13:20

Cezayir A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, “Türkiye’nin iki büyük kulübü Fenerbahçe ve Beşiktaş, UEFA’nın verdiği men cezalarından dersler çıkarmalı” dedi

"Ders çıkarmalılar"

Bir dönem Trabzonspor’u da çalıştıran Boşnak teknik adam, Türkiye’nin son derece kaliteli futbolculara sahip bir ülke olduğunu belirtti.

“Türkiye’nin futbol aşığı insanların ülkesi” olduğunu ifade eden Halilhodzic, ”Bu insanlar, milli takımının daha iyi sonuçlar almasını hak ediyor. Son yıllarda, Türk milli takımı olması gereken seviyede değil. Türkiye, son derece büyük bir potansiyele ve önemli oyunculara sahip. Umuyorum ki bu iki özellik uyumlu bir şekilde harmanlanarak Türkiye’yi eski günlerine döndürecektir. Türk halkı bunu hak ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin, 2014 Dünya Kupası’na katılma şansının hala devam ettiğini belirten Halilhodzic, ”Önce grupta ikinci olarak baraj maçına oradan da 2014 Dünya Kupası’na gidebilirler. Ancak bunu başarabilecek görüntünün çok uzağındalar. Türkiye’nin grup ikinciliği umutlarını devam ettirebilmesi için deplasmanda Romanya ile oynayacakları maç, son derece önemli” dedi.

UEFA’NIN KARARI
UEFA’nın Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkında verdiği men kararlarını da değerlendiren Halilhodzic, ”Hiçbir şey tesadüf değildir. UEFA hiçbir şeyi tesadüfen yapmaz. UEFA, futbolun içindeki tüm olumsuzluklara direnen güçlü bir organizasyon. Türkiye’nin iki büyük kulübü Fenerbahçe ve Beşiktaş, UEFA’nın verdiği men cezalarından dersler çıkarmalı. Umuyorum ki Avrupa sahnesine hiç olmadıkları kadar güçlü bir şekilde geri dönerler” diye konuştu.

Öte yandan Halilhodzic, Cezayir’in, 2014 Dünya Kupası Afrika Elemeleri H Grubu’nda, grup maçlarının tamamlanmasına bir maç kalan grup lideri olarak baraj maçı oynama hakkı kazandığını anımsattı. Halilhodzic, 2014 Dünya Kupası’na mutlaka katılmak istediklerini vurguladı.

Halilhodzic, baraj maçınında Mısır, Kamerun ve Senegal ile eşleşmeyi arzu ettiğini söyledi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış