Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Derman Fu!

Derman Fu!
Son Güncellenme : 17 Eki 2014 16:54

Derman Fu!
Onur Kıvrak’ın daha önceki sakatlığında ameliyatını yapan ve çabuk iyileşmesini sağlayan Çinli doktor yine işbaşında

HTSPOR / Haluk AYYILDIZ

Legia Varşova maında ayağı çime takılan ve sol diz ön çapraz bağları kopan deneyimli eldiven, bugün bıçak altına yatıyor. Onur Kıvrak’a daha önce de başarılı bir operasyon uygulayan Prof. Dr. Freddie Fu, dün ABD’den Türkiye’ye geldi.

Trabzonspor’un en önemli oyuncusu olan ancak Legia Varşova maçında yaşadığı talihsiz sakatlık sonrası sol diz ön çapraz bağları kopan ve 6 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanan Onur Kıvrak, bugün bıçak altına yatıyor… 14 Mart 2011 tarihinde Kasımpaşa ile oynanan karşılaşmada da sakatlanan ve uzun bir süre oynayamalan deneyimli eldiveni yine Prof. Dr. Freddie Fu ameliyat edecek. 3 sene önce ABD’de Onur’a başarılı bir operasyon uygulayan ve sağlığına kavuşmasını sağlayan Çinli doktor, bu kez Türkiye’ye geldi…

‘DÜNYA ÇAPINDA BİR İSİM’
ABD’nin Pittsburgh Üniversitesi Hastanesi’nde Ortepedik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı olan Fu, ameliyatın yapılacağı hastanenin teknik donanımı hakkında Trabzonspor eski yöneticisi olan başhekim İbrahim Şahin’le de bilgi alışverişinde bulundu. Şahin “Fu, dünya çapında işinin uzmanı bir doktor. Onur’u daha önce de ameliyat etmiş ve mükemmel bir operasyondan sonra tekrar sahalara döndürmeyi başarmıştı. Şimdi de DR. Fu, hastanemizde Onur’u ameliyat edecek ve kısa bir süre sonra tekrar ‘Onur’umuzu sahalara geri döndürecektir” dedi.

‘MERAK ETME ONUR’
Onur Kıvrak ve doktor Fu arasında ilginç bir diyalog yaşandı… Başarılı eldiven, Çinli doktoruna “Hocam sana güveniyorum. Daha önce çok iyi bir operasyon yaptın. Şimdi de beni bu dertten kurtaracağına eminim” dedi. Fu da “Hiç merak etme. Seni nasıl daha önce sağlığına kavuşturduysam şimdi de aynı şekilde sağlığına kavuşturacağım” şeklinde karşılık verdi.

FU KİMDİR?
1950 yılında doğan Freddie Fu, spor sağlığı konusunda uzman olan doktorların başında geliyor. Fu, Amerika’da Pittsburg Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 80 fakülte üyesinden ve 60 eğitmenden oluşan David Dilver Ortopedik Ameliyat Bölümü Başkanı. Kendisi aynı zamanda Pittsburg Üniversitesi’nde mekanik materyal, fiziksel terapi, yaşam ve fiziksel aktivite konularında da çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış