Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Demeç savaşları!

Demeç savaşları!
Son Güncellenme : 07 May 2014 11:48

Demeç savaşları!
Fenerbahçe “Camiamız için yok hükmüne gelmişlerdir” dedi, Galatasaray’dan jet yanıt gecikmedi

Fenerbahçe resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dün akşam, Abdi İpekçi ’Spor’ Salonu’nda yaşanan tarihi rezaletin birebir sorumlusu olan Galatasaray Spor Kulübü’nün, önemli bir süre geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapmamış olması, bu tehlikeli organizasyonu üstlendiğini ve bu şiddet eğiliminden beslendiğini; Fenerbahçe nefretlerinin hangi noktaya geldiğini açıkça göstermektedir.

Hemen her konuda, kamuoyunu istedikleri çerçevede yanıltma ve yönlendirme konusunda açıklama yapma refleksi gösteren, Kulübümüz aleyhine meydana gelen/gelebilecek her olayda ’bir şekilde’ pozisyon alan Galatasaray yönetiminin; kimi zaman kapı arkalarında kimi zaman kamuoyu önünde ortaya koydukları bu tutum, camiamız tarafından alışılagelmiş olmakla birlikte kendileri adına artık tarifi mümkün olmayan haldedir.

Son 3 yıldır göstermiş oldukları duruş ve attıkları her adım ile ’ebedi dost’ kavramının içini boşaltan Galatasaray Kulübü, bugün bulundukları noktada ’ezeli rakip’ tanımını da yok etmiş; Kulübümüz ve camiamız için yok hükmüne gelmişlerdir.

Tüm planlarını, geleneklerinden gelen kumpas ve tuzak alışkanlıkları doğrultusunda, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın maça gelmesi üzerine yapan, her fırsatta Başkanımızın yaşadığı hukuksal süreci manipüle etme uğraşısı içerisinde olan Galatasaray Yönetimi, Galatasaray profesyonelleri ve Ultraslan denen taraftar grubu görünümlü topluluğun bu operasyonu; Başkanımızın maça gelmemesi ile değişmiş, oyun, bu kez yöneticilerimize yönlendirilmiştir.

Dün akşam, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yaşananlar, Türk spor tarihinde rezillik adına bir ilk olmakla birlikte Galatasaray’ın tüm bireyleri ile ortaya koyduğu duruş ve ayak oyunları noktasında, Kulübümüz, yöneticilerimiz ve camiamız adına kesinlikle bir ilk değildir.

Dostluk mesajları verip her fırsatta düşmanlık yapan, Fenerbahçe nefreti ve kompleksi ile adeta gözü dönen Galatasaray Kulübü yöneticilerinin son terbiyesizliğini unutmayacak olmakla birlikte kendileri ile bir daha hiçbir platformda ortak paydada buluşmayacağımızı, Dün yaşattıkları rezalet ile ilgili hukuki başvurularımızı ve süreci, yakından takip ettiğimizi kamuoyuna açıklarız.”

GALATASARAY’DAN JET YANIT GELDİ:
Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe Kulübü’nün yapmış olduğu açıklamaya resmi internet sitesinden yanıt verdi… İşte sarı-kırmızılı kulübün açıklaması:

“Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol takımının dün geceki zaferinden sonra yapılan polemikler, bu yıl üç ayrı finalde, Fenerbahçe’yi yenerek üç kupa birden kazanan sporcularımızın büyük başarısını, daha önce çok kez yapılığı gibi, yine gölgelemeye yöneliktir.

Şu ana kadar bu gölgeleme girişimine fırsat vermemeye çalıştık. Ancak bazı gerçeklerin sağduyulu kamuoyuna açıklanması da zorunluluk olmuştur. Öncelikle bu münferit olayın kulübümüzle  hiç bir ilgisi yoktur. Ayrıca olay sonrası farklı açılardan çekilen görüntüler darp iddialarını yalanlamaktadır. Böyle  bir durumda polsin doğal olarak anında müdahale etmesi gereken bir darp fiilinin yaşanmadığı anlaşılmaktadır.
 
Olay sonrası polis tarafından ifadesi alınan ve tahrik altında sataşmada bulunduğunu söyleyen Galatasaray taraftarı; Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Mahmut Uslu’nun da tanıdığını söylediği bir kişidir. Galatasaray yönetimi, misafir takım yöneticilerine, karşılaşmanın yapıldığı Abdi İpekçi Arena’da, güvenlik birimleriyle de görüşerek kendileri açısından en güvenli  yeri tahsis etmiştir.
 
Abdi İpekçi Arena’da protokol olarak nitelendirilen bölüm, zannedildiği gibi, mekan olarak ayrı dizayn edilmiş bir yer olmayıp, tamamen taraftarların ortasında bulunan tek sıra koltuklardan ibaret bir oturma düzenine sahiptir. Görüntüler dikkatle incelendiğinde, Galatasaray yöneticilerinin maçı izlediği ve protokol diye adlandırılan bölümle, misafir takım yöneticilerinin oturduğu yer arasındaki güvenlik farkı çok net anlaşılabilir.

Nitekim, maç sırasında misafir takım yöneticilerinin bulunduğu yerde güvenlik açısından herhangi bir zafiyet yaşanmamıştır. Olay, Fenerbahçeli yöneticilerin taraftarların arasından geçerek salondan ayrıldığı sırada meydana gelen ve kulübümüzle hiçbir ilgisi bulunmayan münferit bir hadisedir.
Kulübümüz, benzer tatsızlıkların yaşanmaması için deplasman maçlarında asgari sayıda temsil edilmeye ve seyirciyi tahrik edici  bir tutumda olmamaya özen göstermiştir.

Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu’nun geçmişte, Ülkerspor koçu olduğu sırada, Galatasaray Erkek Basketbol takımımızın şimdiki koçu Ergin Ataman’a yönelik yumruklu saldırı girişimi hafızalardayken, tasvip etmediğimiz bu olaydan sonra sergilediği üslup da art niyetinin ifadesidir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, iddia edildiği gibi darp fiili olmasa da bu tür arzu edilmeyen olayların bir daha yaşanmaması için hepimizin gereken özeni göstermesinin önemini bir kez daha hatırlatıyoruz. Bu konuda bundan böyle herhangi bir polemiğin içinde olmayacağımızı ve Kızlarımızın salonda alın teriyle kazandıkları görkemli zafer sonrasında gündemin değiştirilmesine izin vermeyeceğimizi de belirtiriz.”

FLAŞ… MAHMUT USLU’DAN DA ‘MAKAS’ AÇIKLAMASI GELDİ
Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yaşananlar ve sonrasındaki gelişmelere ilişkin bir açıklama daha yaptı! Uslu’nun Fenerbahçe resmi internet sitesinde yer açıklaması şöyle:

“Galatasaray ile oynadığımız final maçı öncesinde, devre arasında ve maç sonrasında yaşananlar, Türk Spor tarihinin kara sayfalarındaki yerini çoktan aldı. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; milyonlarca kişinin tanık olduğu saldırı olayının, bu linç girişiminin failleri ve bu olaylara zemin hazırlayan tüm kişiler hakkında, gerekli hukuki süreç başlatıldı.

Dün akşama dönmek gerekirse; Olayın bir numaralı faili olan şahıs, saldırının hemen ardından güvenlik güçleri tarafından bölgedeki karakola götürüldü ve ifadesi alındı. Daha sonra karakoldaki emniyet yetkilileri bize ulaşarak, şikayetçi olup olmadığımızı sordular, şikayetçi olduğumuzu söyleyince, bizleri karakola davet ettiler.

Fenerbahçe delegasyonundaki arkadaşlarımız ile karakola gittik, tüm detayları ile olayı anlattık. Başta bu saldırıyı gerçekleştiren kişi olmak üzere olayda ihmalleri bulunduğunu düşündüğümüz Galatasaray Kulübü Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, CEO’su, güvenlik yetkilileri ve olaya karışan tüm kişiler ile ilgili şikayetimizi dile getirdik ve suç duyurusunda bulunduk.

Daha sonra fiili saldırıyı gerçekleştiren kişinin arkadaşları karakola geldi ve şikayetimizi geri almamız konusunda adeta yalvararak, ’Siz büyüksünüz, büyüklere affetmek yakışır’ gibi sözlerle, salonda kahraman olmak adına yaptıkları rezillikten vazgeçtiler. Özetle; karakolda doğru söyleyenler mahkemede şaştılar.

Hatta bu tip olayların normal karşılanması gerektiğini anlatarak, failin asıl amacının yumruk atmak değil “yanaktan makas alma” olduğunu söyleyecek kadar tam da kendilerinden beklenecek şekilde küçüldüler. Bir marifetmiş gibi öne sürülen, ciddiyetten uzak, özrü kabahatinden büyük bu ifadeleri ciddiye almamız; mümkün değildi. Şikayetimizi geri almadık ve gereken hukuki işlemleri tamamlayarak karakoldan ayrıldık.

Dün akşam Abdi İpekçi’de yaşananlar, tüm unsurlarıyla Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu’nun kapsamına girmektedir. Şimdi, tüm Türkiye’nin gözleri önünde yapılan bu saldırıya dair kanun uygulayıcıların nasıl bir yol izleyeceğini, olaya karışanlar hakkında nasıl bir yaptırım uygulanacağını, tüm kamuoyuyla birlikte bizler de ısrarla takip edeceğiz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış