Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Çok meraklıysa gösteririm"

"Çok meraklıysa gösteririm"
Son Güncellenme : 15 Haz 2014 22:20

"Çok meraklıysa gösteririm"
Ergin Ataman için öyle şeyler söyledi ki…

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman’ın kendisi hakkında ‘pantolonunu göstererek bana küfür etti’ iddiasına Habertürk TV’de yayınlanan ‘Spor Türk’ programında cevap verdi.

İşte Mahmut Uslu’nun çarpıcı açıklamaları…

“Bu kavganın sonu varacağı kadar sona vardı zaten. Yediğim yumruk kadınlar maçında Mahmut Uslu’ya vurulmadı ki o yumruk. Fenerbahçe’nin genel sekreterine, Fenerbahçe’ye vuruldu o yumruk. O yumruk nasıl atıldı. Hiç irdelediniz mi? İyice bakmak lazım o yumruk nasıl atıldı.

“ÜNAL AYSAL, TALİHSİZCE ‘ARKALARINI DUVARA VERDİK’ DEDİ”
Bakın biz oraya gittik, daha kapında içeri girer girmez bize saldırdılar. Ve saldıranlar kendi korumaları. Allah’tan Türk polisi vardı orada. Türk polisi bize yardımcı oldu. Bize bir yer verdiler 6. katta… Hatta talihsiz bir açıklaması oldu sayın başkanlarının ‘arkalarını duvara verdik’ diye. Ne demek ‘arkalarını duvara verdik’ demek, yani bir saldırı olduğu zaman kendilerini savunsunlar demek değil mi? Yani tabir budur… Neyse bu olaylar oldu. Ben 6222’den başkanları, yöneticileri bütün profesyonelleri olmak üzere hepsi hakkında suç duyurusunda bulundum o yüzden o konulara girmek istemiyorum.

“ÖZÜR BİLE DİLEMEDİLER”
Ama biz o hadiseden sonra olayı kişileştirmedik, çünkü biz basketbolu ve sporu çok seviyoruz. Ama maalesef algıyı çok iyi yürütüyorlar. Sanki bunlar yapmamış gibi bunlar bir kez bile özür dilemediler. Bunlar ilk değil. Rusya’da da olaylar olmuştu. Onlar Rus ekibini yendikleri zaman ben kaptanları Işıl dahil olmak üzere antrenörleri ve hepsini öptüm ve kutladım. İsterlerse sorabilirler… İdarecilik yapmıyorlar, şov yapıyorlar.

Biz bu konularda Fenerbahçe Spor Kulübü olarak çok hassasız. Bizim sahamızda oynanan maçlarda hiçbir problemleri olmadı. 2-0 öne geçtik ama oraya gittiğimizde yine aynı muamele ile karşılaştık. Kadınlar maçında ne olduysa aynıları oldu. 11 bin kişilik yere 14 bin kişi aldılar. Galatasaray’ın sayın başkanları bunları görmemezlikten gelip işlerine devam ediyor.

SON MAÇTA YAŞANANLAR…
“Benim iki yanımda kadın oturuyordu, çoluk çocuk oturuyordu. Federasyonun kararı üzerine parkeden 5 metre uzaktan oturmanız gerekiyor. Bu arkadaşı da mahkemeye vereceğim için fazla da konuşmak istemiyorum. Böyle terbiyesizce, saygısızca bir suçlama olamaz. Bu kadar mı saygısızlık olur, bu kadar mı kafayı yemişlik olur? Böyle bir şeyi kim yapar ya? Herhalde bir acısı var içinde, Galatasaray’ı kullanarak ortamı germek için bu işleri yapıyorlar. Bu gerilme olayını kim yapmış oluyor? Kadınlar maçında bizde bir şey oldu mu? Ama onların sahasında oldu. Basketbol çok dinamik bir spor. Kavgaya, dövüşe çok açık bir spor. Bu baskıya kolay kolay dayanamıyor hakemler. Sporcular da etkileniyor. Spor yapıldığını unutmamak lazım. Yumruk yemiş bir insan konuşuyor şu an sizinle.

“ERGİN ATAMAN PROVOKASYON YAPMAK İSTİYOR”
Hepsini mahkemeye vereceğiz diyoruz, basın toplantısı yapıyorlar. Son maçtan sonra çıktılar. 2 maçta yapmadılar. Mahkemede ne varsa anlatır, varsa kanıtı gösterir. 6222 ne diye çıktı? Asıl nedeni şike falan değildi, şiddetti. Her türlü imkan var. Ben inanamıyorum. Adama vuruyorlar, bunun hiçbir suçu yok mu ya? Ergin Ataman’ın normalde arkası dönük olması lazım, beni nasıl görebiliyor? Ergin Ataman’ın 3 metre olması lazım ki benim pantolonumu görsün. Çok meraklıysa gösteririm de yani nerden görüyor beni? Çünkü provokasyon yapmak istiyor. Tahrik etmek istiyor. Ama biz bunlara alet olmayacak kadar tecrübeliyiz. Bir fotoğraf çıktı, “Otur otur tahrik etme” diyorum orada. Ben muhatap olmam zaten onunla. Bu arkadaş sportif olarak başarılı. Ama sportif dışında başarısızlıkları var. Milli Takım antrenörü olmuş bir kişi… Turgay Demirel de Galatasaraylı, Ali Özsoy da Galatasaraylı. Bizim için Ergin Ataman’ın Galatasaraylı olması önemli değil. Bizim için önemli olan doğru dürüst olması…”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış