Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Çok daha iyiye gidiyor”

“Çok daha iyiye gidiyor”
Son Güncellenme : 01 Tem 2013 15:33

Binnaz Uslu’nun sağlık durumu…

Binnaz Uslu'nun sağlık durumu...

İngiltere’de Avrupa Takımlar Şampiyonası öncesi rahatsızlanarak yoğun bakıma alınan ve ardından Türkiye’ye getirilen milli atlet Binnaz Uslu’nun, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisi devam ediyor. Uslu’nun durumuyla ilgili açıklamada bulunan antrenörü Yahya Sevüktekin, “Binnaz dün yoğun bakımdan çıkarıldı, artık uyutulmuyor ve durumu çok daha iyiye gidiyor” dedi.

Uslu’nun MR’ının çekileceğini ve birkaç tetkik daha yapılacağını kaydeden Sevüktekin, “Artık destek üniteleri çıkarıldı ve özel bir bölüme alındı. Durumu çok daha iyi, daha net konuşabiliyor” ifadelerini kullandı.

Doktorların İngiltere’deki ilk uygulamadan itibaren yapılanları tek tek incelediğini belirten Sevüktekin, şöyle konuştu:
“Ben tıbbi bir açıklama yapamam ama durumunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Rahatsızlandığı ilk andan itibaren yanından bir dakika bile ayrılmadım. Hastalığının başını hatırlıyor, ancak ateşlendiği zaman, benim onu ilk yardıma götürmemle başlayan süreç hakkında pek bir şey hatırlamıyor. Kaç saat uyutulduğunu, ameliyatı hatırlamıyor. Verilen ilaçların etkisi geçtikçe hatırlayacaktır diye düşünüyorum. Gün geçtikçe rahatladığı yüzünden okunuyor. Bugünkü tetkiklerin ardından durumu daha da netlik kazanacak.”

Uslu’nun İngiltere’de yarışıp yarışmadığını da hatırlamadığını, yarışı sormadığını ifade eden Sevüktekin, “Bu durum yaşanmasaydı Binnaz, Akdeniz Oyunları’nda birinci olacaktı. O kadar iyi bir hazırlık dönemi geçirmiştik ki kısmet değilmiş. Ruhsal ve fiziksel olarak çok iyi durumdaydı ancak neden olduğunu tam bilmediğimiz bir durum ortaya çıktı. Bağırsaklarda, midede iltihaplanma olmuş. İngiltere’deki ilk teşhis zehirlenmeydi. Gıda, herhangi bir yara ya da bağırsak yoluyla alınabilecek bir bakteri olabilirmiş” ifadelerini kullandı.

“BİNNAZ ELİMDE BÜYÜDÜ”
Binnaz’ın, kendisi tarafından verilen bir serum nedeniyle bakteri kaptığı yönündeki söylentilerin tamamen asılsız olduğunu kaydeden Sevüktekin, şöyle devam etti:
“Bu söz konusu bile olamaz, Binnaz iyileşince süreci anlatacaktır zaten. Bunlar spordaki rekabeti farklı yollarla bitirmeye çalışan insanların uydurduğu şeyler. Biz yıllardır çizgimizi bozmadık. Her camiada bu tür insanlar vardır. Bizim Binnaz ile 17 yıldır baba-kız ilişkimiz var. Binnaz elimde büyüdü. Bundan sonra da bu ilişkimiz devam edecekti. Bu söylentilerin ne kadar yanlış olduğunu insanlar anlayacaktır.”

Yahya Sevüktekin, Binnaz Uslu’nun bu sezon yarışıp yarışamayacağının henüz belli olmadığını, buna doktorların karar vereceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış