Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Cezayir’den İstanbul’a destek

Cezayir’den İstanbul’a destek
Son Güncellenme : 22 Haz 2013 14:28

Cezayir’den İstanbul’un olimpiyat adaylığına tam destek

Cezayir'den İstanbul'un olimpiyat adaylığına tam destek

Cezayir Spor Bakanı Mohammed Tahmi, İstanbul’un olimpiyat adaylığıyla ilgili olarak, “Umuyorum, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın ev sahibi İstanbul olur. Bu süreçte Türkiye’nin yanındayım. Oyumu, İstanbul’dan yana kullanacağım” dedi.

Tahmi, 17. Akdeniz Oyunları’nı takip etmek için geldiği Mersin’de, Cezayirli basın mensuplarıyla buluştu. Tahmi, burada yaptığı açıklamada, 116’sı erkek, 46’sı kadın olmak üzere toplam 162 sporcuyla Mersin’e gelen Cezayir ekibinin müsabakalarını takip ettiğini belirterek Cezayirli sporcuların, ellerinden gelenin en iyisini yapacağına inandığını vurguladı.

Mersin’de, Akdeniz Oyunları kapsamında inşa edilen tesislerin, gelecek yıllarda önemli organizasyonları kente çekeceğine inandığına dikkati çeken Tahmi, “Mersin’in oyunları sorunsuz bir şekilde atlatacağını düşünüyorum. Türkiye, son yıllarda spor organizasyonları konusundaki başarısıyla tüm dünyaya örnek oluyor. Hep birlikte muhteşem bir açılış töreni izledik. Mersin Stadyumu’nda yapılan açılış, bugüne kadar gördüğüm en iyi açılış törenlerinden birisiydi” diye konuştu.

Tahmi, organizasyon heyeti tarafından İstanbul’un aday olduğu 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın tanıtımına ilişkin hazırlanan çantanın kendisine takdim edilmesi üzerine şunları kaydetti:

“Umuyorum eylül ayında yapılacak oylamanın ardından, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın ev sahibi İstanbul olur. Bu süreçte Türkiye’nin yanındayım. Oyumu, İstanbul’dan yana kullanacağım. Türkiye’nin 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığını destekliyorum. Bu kapsamda, eylül ayında yapılacak oylama öncesinde Türkiye’ye desteğim tam.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış