Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Çekinmiyoruz”

“Çekinmiyoruz”
Son Güncellenme : 10 Eyl 2013 7:38

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, kritik Romanya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, kritik Romanya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi

Foto Galeri


Terim esti gürledi
Galeriye gitmek için tıklayınız

 Galeri için tıklayınız…

Fatih Terim ile birlikte basın toplantısına çıkan Burak Yılmaz “Romanya maçının ne anlama geldiğini biliyoruz. Son topa kadar mücadele edeceğiz. Fatih Terdim kazanma arzusu ve isteğini bize aşıladı. Buraya kazanmaya geldik. Kaybedecek bir şeyimiz yok” dedi.

İşte Fatih Terim’in açıklamaları:

“Sorularınızdan önce bilgilendirmem olacak. Andorra maçı sonrası sizlerin aracılığıyla pek çok kesime ricada bulunmuştum. Şu an kimileri için bir şey ifade etmese de umuda yürüdüğümüz, mucize için emek sarf ettiğimiz bir döneme olduğumuzu söyledim. Konuşarak, dedikodu yaparak, yorum yaptığını sanarak… Anladığım kadarıyla mesaj anlaşılmadı. Olayı netleştireyim ki bu konuları kaldıralım. Birincisi bu mümkünse Türk spor kamuoyuna yönelik… Lütfen ama lütfen tahminini, rüyasını, fikrini bilgiymiş gibi sunan hatta bunun için size olmayan kanıtlar süren duyumcu, dedikoduculardan uzak durun. Haber alıyorum, öğrenmek istiyorum veya öğrenirim sanıp büyük bir yanılgı içine düşmeyin. Hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hiçbir şeyin saklanmadığı bir dünyada, bilmeniz gereken her şeyi ilk ağızdan duyuyorsunuz zaten. İkincisi medya yöneticilerine sesleniyorum. Kanallarınızda haberci kimliğine bürünmüş kişiler var. Kanalınızın itibarını zarar veren kişileri ya uzaklaştırın ya da ek iş verin. İşi gücü olmayan bazı kimseler hak etmedikleri yerleri işgal ettiklerinden, aktarmaları için bir fırsat doğmuş oluyor. Sizler de bunun bir parçası oluyorsunuz. Yıllardır birbirimizi tanıyoruz. Sanılmasın ki eleştiriye açık değiliz. Bilgiyle harmanlanmış fikirlere açığız. Ben hiç olmadığı kadar açık ve şeffafım. Ancak sabrın da bir sınırı var. Bakıyorum da sabır SOS vermeye başladı. Çünkü maça 24 saat var. 48 saat var. Hocamıza, oyuncularımıza bir şey tesir etmesin. Bunu hak etmiyoruz. Böyle bir ufak geçişten sonra bu kadar.”

“Mucize arayışı içindeyiz. Kaybedeceğimiz kadar kaybettik. Bu nedenle çekineceğimiz bir şey yok. Romanya çok iyi bir takım. Son zamanların en güçlü Romanya Milli Takımı ile oynayacağız. Ancak ben oyuncularıma güveniyorum. İki şeyi oyuncularımıza çok anlatıyoruz. Bir hata yapmaktan korkmamaları, iki yenilmekten korkmamaları.”

“Romanya’nın gruptaki hakkını veriyoruz. Takımda grip salgını var ama futbolcularım oynamayı çok istiyor, çok istekliler. Her oyuncum hazır. Her oyuncum görev bekliyor. Türk Milli Takımı’nda hiçbir futbolcu görevden kaçmaz. Romanya’ya göre avantajımız şu; kaybedecek bir şeyimiz yok. Bugün son idmanda bir şey olmazsa sakatımız yok. Şikayet de etmiyorlar zaten.”

“2020 Olimpiyatı için televizyon başında bekleyenlerden biri de bendim. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bizden de görev istediler, biz de gittik. Yarışmada kazanmak da kaybetmek de var. Muhakkak ki kazandığımız da olmuştur. Daha çok çalışmalıyız. Ama İstanbul’a çok yakışırdı. Final de başarıdır. Basketbol Milli Takımı zamanında önemli işler yaptı. Bir şampiyonada başarısız oldular diye bir şey diyecek halimiz yok.”

“1993’te A Milli Takım’ın başına geldiğimde ‘sabır kelimesini kullanmayacağım’ demiştim. Zaten insanlar yıllarca beklemiş. Köklü çözümler yaratacak imkana sahibiz. Artık geriye bakmadan yeni sayfalar açmaya bakmalıyız.”

“Hagi ile görüştüm. Popescu ile akşam görüşeceğim. Filipescu ve Ilie de benim için önemli insanlar. Onları her gördüğümde çok mutlu oluyorum. Hayatımda önemli yerleri var. Sadece büyük oyuncu değiller aynı zamanda önemli insanlar. Yani onlar benim ailemin bir parçası gibi. O sevgi ve saygı devam edecektir.”

“Her konuda tahmin yapıyorsunuz. Bu konuda da yapın” (İlk 11 sorusuna yanıt olarak)

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış