Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Cavcav: ‘İkinci yarı başlasın’

Cavcav: ‘İkinci yarı başlasın’
Son Güncellenme : 04 Oca 2015 12:46

Cavcav: 'İkinci yarı başlasın'
Ligin borçsuz tek kulübünün başkanı, HABERTÜRK’ün gündeme getirdiği yabancı kuralını şöyle değerlendirdi: 8 yabancılı uygulama kulüpleri perişan etti. Sayın Demirören’e sesleniyorum, yeni kural ligin ikinci yarısında başlasın

HTSPOR/Erdem AKBAŞ

Türk futbolunda devrim niteliğinde bir karar almaya hazırlanan TFF, yabancı oyuncu sayısında köklü değişikliklere gidecek. 6-7 Ocak’ta Uluslararası Antrenör Semineri’nde açıklanacak yeni uygulamaya göre yabancı sayısı serbest olacak. Ancak borcu az olan kulüp daha çok, borcu çok olan kulüp daha az yabancı oyuncu transfer edebilecek. Bu kural, bazı kulüpleri endişeye düşürürken, bazılarını bir hayli memnun etti. Ligin mali anlamda en rahat ekibi olan Gençlerbirliği’nin başkanı İlhan Cavcav ise TFF’ye övgü dolu ifadelerle seslendi:

İŞTE YENİ YABANCI KURALI.. MERİÇ MÜLDÜR’ÜN SPOR BASININA DAMGA VURAN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

‘ADAM GİBİ ADAM DEMİRÖREN’
“Kararı çok yerinde buluyorum. Bizim borcumuz olmadığı için söylemiyorum. 8 yabancılı kural kulüpleri perişan ediyor. TFF’ye bu kararı nedeniyle teşekkür ediyorum ve adam gibi adam Yıldırım Demirören’e sesleniyorum; 8 yabancı kuralına en baştan beri tepki gösterdim. Ancak yeni uygulama ligin ikinci devresinde hemen başlasın. Ayrıca kadrolarda altyapıdan en az 6 oyuncu olsun. 20 yaş ve altındaki oyuncular A takımlara değil, altyapılara transfer edilsin. Yoksa ödenen bu paralar ile Türk futbolu uçuruma sürükleniyor.”

MAHMUT USLU: BORCUMDAN KİME NE?
“Borcu olana transfer yasağı gelebilir. Bu TFF’nin elinde ve yetkisinde. Altyapı kriteri de çok yerinde. Ama benim borcumdan kime ne? Ben belki Avrupa’da şampiyon olacağım, ona göre transfer yapacağım. Aynı doğrultuda gelirim artacak. Sonuçta bu serbest ekonomi.”

AHMET NUR ÇEBİ: SAÇMA BULUYORUM
“Kararı çok saçma buluyorum. Neden sadece borçlarla ilgili kriter koyuyorlar? Neden sadece yabancı transferine kota konuyor? O zaman borçlar tüm transferleri etkilesin. Borcu olan hiç transfer yapamasın. Bu karar uygulanırsa borcu olanlar yerlilere yönelecek. Bu kez yerli rakamları astronomik olacak.”

ZİYA EREN: İLK DOĞRU KARAR 
“TFF uzun bir sürenden sonra ilk defa doğru ve çok olumlu bir karar aldı. Biz mali anlamda rahat olan ve borcu çok az olan ender kulüplerden bir tanesiyiz. Bu kararın uygulanması, Türk futbolunun geleceği için çok olumlu olur.”

YENİ KURAL, 6 AYLIK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ
Merakla beklenen yeni yabancı kuralı, uzun süren bir çalışmanın ürünü… 6 aydır Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim önderliğinde hazırlanan kuralda sadece mali ve altyapı ile ilgili kriterler olmayacak. Bir çok detayı içinde bulunduran bu kural, salı günü en ince ayrıntısına kadar açıklanacak.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış