Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Cavcav en az 2 stat istiyor

Cavcav en az 2 stat istiyor
Son Güncellenme : 26 Tem 2013 15:23

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, “Ankara’da sadece bir stat var. Bunun iki hatta üç olması lazım” dedi

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, "Ankara'da sadece bir stat var. Bunun iki hatta üç olması lazım" dedi

Cavcav, Ankara’ya inşa edilecek yeni stadın ihalesinin henüz yapılmadığını belirterek, Gençlerbirliği’nin en az 2-3 yıl daha maçlarını 19 Mayıs Stadı’nda oynayacağını söyledi.

“Ankara, Türkiye’nin başkenti. Statların ilk olarak buraya yapılması gerekiyor” diyen tecrübeli başkan, çocukluğundan bu yana Ankara’daki maçların 19 Mayıs Stadı’nda oynandığını ifade etti.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından yeni stat konusunda kendilerine ulaşan bir önerinin bulunmadığnı dile getiren Cavcav, “Ankaragücü de maçlarını 19 Mayıs Stadı’nda oynamak istiyor. Elimizden geldiği kadar onlara da yardımcı olacağız. Ankara’ya kazandırılacak stat mutlaka modern olacak ancak ihalesi dahi yapılmamış. Umarım Başbakanımız bu işe ağırlık verir de acil olarak yeni stat bir yıl içinde yetiştirilir” diye konuştu.

“Milli maç vermeme konusunda TFF haklı”
Başkan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Ankara’ya milli maç vermemesinin doğru bir karar olduğunu savundu.

Ankara 19 Mayıs Stadı’nın eski olduğuna dikkati çeken Cavcav, şunları kaydetti:
“TFF de haklı olarak maçları verirken, bazı kriterlere bakıyor. Maalesef bu kriterler 19 Mayıs Stadı’nda yok. Ankara’ya milli maç verilmemesi doğru bir karar. Ankara’da sadece bir stat var. Bunun iki hatta üç olması lazım. Ankara, 5-6 milyon nüfusa sahip bir kent. Amatör takımların bile 19 Mayıs dış sahalar haricinde kullanacak tesisleri yok. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e sesleniyorum, spora düşkünlüğünü de biliyorum. Kendisi semt sahaları yapıp, halkın hizmetine sunsun. Böyle bir karar alıp mutlaka bunu uygulasın.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış