Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Cavcav, CAS’tan umutlu

Cavcav, CAS’tan umutlu
Son Güncellenme : 16 Tem 2013 21:51

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, “İnşallah erteleme kararı çıkar. Bu Türk futbolu için fevkalade iyi olur” dedi

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, "İnşallah erteleme kararı çıkar. Bu Türk futbolu için fevkalade iyi olur" dedi

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, UEFA Tahkim Kurulu’nun Fenerbahçe ve Beşiktaş’a verdiği cezaya ilişkin, “Kulüplerimiz CAS sürecini başlatacak. Bu itirazın sonucunda CAS’ın cezanın uygulanmasını erteleyeceğini umuyorum” dedi.

İlhan Cavcav, Fenerbahçe ve Beşliktaş’ın UEFA’nın kararına itiraz ettiğini, bunun sonucunda da UEFA Tahkim Kurulu’nun sadece Fenerbahçe’nin cezasında bir değişiklik yaptığını hatırlatarak, “UEFA’ya ilk müracat yapıldığında ben bu kulüplerimizin böyle bir şikenin içinde olduğu kanaatinde şahsen değildim. O bakımdan mutlaka cezalar kaldırlır diye düşünüyordum ama maalesef dün akşam kararı duyduğumda samimi olarak büyük şok yaşadım” diye konuştu.

“UEFA İLE BİR SIKINTI YOK”
UEFA’nın aldığı kararın Fenerbahçe ve Beşiktaş’a maddi ve manevi çok büyük zararlar vereceğini ifade eden Cavcav, şöyle devam etti:
“UEFA’nın vermiş olduğu kararı, Türk futboluna indirilmiş bir darbe olarak görüyorum. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın Türk futbolunun lokomotif takımları. Bu kulüplerimiz ayrıca kadrolarındaki yabancıların hepsini oynatamadıkları için de büyük zarar görecek. Bu da futbolumuza büyük darbedir. Keşke zamanında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bunun önlemini alsaydı. Tabii ki hatalar olacaktır. Ancak şunun altını çizmek istiyorum, bazı kulüp idarecilerimizin kulağına küpe olması lazım, 58. maddenin kalkması, alınan bazı kararlar… Federasyon başkanımız ‘her şey düzeldi, UEFA ile bir sıkıntı yok’ beyanlarıyla ortam bayağı yumuşamıştı. UEFA’nın verdiği bu kararlara kadar. Mahkemeler de henüz neticelenmedi. Şimdi kulüplerimiz CAS’A müracat edecek. İnşallah erteleme kararı çıkar. Bu Türk futbolu için fevkalade iyi olur.”

“GENÇLERBİRLİĞİ’NİN İSMİ DE GEÇTİ”
Şike sürecinde Gençlerbirliği kulübünün de isminin geçtiğini dile getiren İlhan Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu süreçte Gençlerbirliği’nin ismi de geçti. Ankara’da oynadığımız ve 4-2 kaybettiğimiz FB maçı var. Bu maç da dahil biz hiçbir takımla böyle bir anlaşma içerisine girip futbol oynamadık. 35 senedir kulüp başkanıyım. Bu zaman içinde de hiçbir insan çıkıp da biz şu maçı Gençlerbilriği’nden aldık veya şu maçı Gençlerbirliği’ne sattık gibi bir tabir kullanamaz. Allah’a çok şükür yüzümüz ak, anlımız pak.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış