Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > CANLI – Galatasaray başkanını seçiyor

CANLI – Galatasaray başkanını seçiyor
Son Güncellenme : 25 Eki 2014 11:44

CANLI - Galatasaray başkanını seçiyor
Galatasaray Kulübü’nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında oy verme işlemine geçildi. 74 yaşındaki Alp Yalman ile 77 yaşındaki Duygun Yarsuvat başkanlık için yarışıyor

Ve Galatasaray Kulübü’nde büyük gün geldi çattı… Sarı-Kırmızılılar, bugün gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurul toplantısında 98. dönem yönetimini belirleyecek ve tarihinin 18. olağanüstü seçimine imza atacak. Seçimli genel kurulda, 74 yaşındaki Alp Yalman ile 77 yaşındaki Duygun Yarsuvat başkanlık için üyelerden oy isteyecek.

KUPALAR, YILDIZLAR, ŞOK KARARLAR… ÜNAL AYSAL NELER YAPTI?
CANLI…
CANLI…CANLI…CANLI…CANLI…

– Galatasaray Kulübü’nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısı başladı.

– Galatasaray Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen genel kurulda sarı-kırmızılı camia, 98. dönem kulüp yönetimini seçecek.

– Sarı-kırmızılı kulübün tarihindeki 18. seçimli olağanüstü kongre olma özelliği taşıyan toplantıda, 8 bin 544 aktif üyeden 6 bin 814’ünün kaydı açık ve aidatlarını yatırmış durumda olduğu, kulüp çalışanı olan üyelerin oy kullanamaması nedeniyle bu rakamın 6 bin 736’ya indiği bildirildi.

– Genel kurulun başlangıcı öncesinde başkan adayları Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat, ekiplerinde yer alan yönetici adaylarıyla birlikte lise bahçesinde toplanırlarken, birbirlerine başarı dileklerini ilettiler.

– Öte yandan, genel kurul divanı oluşturuldu ve başkanlığına İrfan Aktar seçildi.

– Galatasaray Kulübü’nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında oy verme işlemine geçildi.

– Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen kongrede, üyelerin oylarını kullanabilmesi için 15 sandık kurulurken, sarı-kırmızılı kulüpte 3,5 yıldır başkanlık görevini sürdüren ve bu kez aday olmayan Ünal Aysal’ın ardından yeni başkan olabilmek için Alp Yalman ile Duygun Yarsuvat’ın yarışı da başlamış oldu.

– Saat 15.00’te oy kullanma işlemi sona erecek.

– Oy kullanma işlemi öncesi başkan adayları Alp Yalman ile Duygun Yarsuvat, üyelere hitap etme haklarını kullanmayacaklarını genel kurul divanına bildirdiler.

– Genel kurul üyeleri, seçimde Alp Yalman’ı desteklemek için “sarı”, Duygun Yarsuvat’ı desteklemek için de “kırmızı” renkli oy pusulalarını kullanacak.

TÜRK FUTBOLUNDA EN BAŞARILI BAŞKAN KİM?
KONGRE ÖNCESİ ÜZEN HABER…

AYSAL BU KEZ ADAY OLMADI
Galatasaray Kulübü’nün 34. başkanı olarak 14 Mayıs 2011 tarihinde olağanüstü genel kurulda göreve gelen Ünal Aysal, 3 yıl için seçilen ilk başkan olma özelliği taşımasına karşın görev süresinin ikinci yılında yeniden kulübü olağanüstü seçimli genel kurula götürerek yönetimini yeniledi. Aysal, üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçmesinin ardından tekrar olağanüstü kongre kararı alıp, bu kez aday olmadı. Aysal, yaklaşık 41 aydır sürdürdüğü görev süresi içinde futbol takımı iki Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu elde etti, iki TFF Süper Kupa ve bir Türkiye Kupası kazandı.

ÜNAL AYSAL’DAN SON DARBE!
LİSELİLER İKİYE BÖLÜNDÜ
Galatasaray Kulübü’nde bügün yapılacak olan başkanlık seçimi öncesinde Galatasaray Lisesi mezunları arasında aday krizi yaşandığı öğrenildi. Sayısı 500 ile bin arasında olduğu öğrenilen ve genç liseliler diye tabir edilen bir kesimin Duygun Yarsuvat’ı desteklemedikleri, duayen isimlerin de buna karşı çıktıkları ortaya çıktı.

YARSUVAT AKADEMİK KİMLİĞİYLE TANINIYOR
Başkanlık yarışında Alp Yalman’ın rakibi durumundaki Duygun Yarsuvat, akademik kimliğiyle tanınan bir isim. Galatasaray Lisesi mezunu olan ve üniversite eğitimini İstanbul Hukuk Fakültesi’nde alan Duygun Yarsuvat, Türkiye’ninde önde gelen ceza hukuku profesörlerinden biri durumunda. Galatasaray Üniversitesi’nin 2004-2008 yılları arası rektörlük görevini üstlenen Yarsuvat, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu’nun da 1998-2002 yılları arasında başkanlığını yürüttü. Türk Ceza Hukuku Derneği’nin kurucu üyesi, Uluslararası Ceza Hukuku Derneği’nin ise yönetim kurulu üyesi olan Yarsuvat, halen Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders vermekte.

YARSUVAT’IN LİSTESİ
YÖNETIM KURULU: (ASİL) Hamdi Yasaman, Dursun Aydın Özbek, Mehmet İpekdokuyan, Abdurrahim Albayrak, Mehmet Can Topsakal, Cem Kınay, İsmail Sarıkaya, Mete İkiz, Ahmet Tunç Akan, Ebru Köksal.

DENETIM KURULU: (ASİL) Cengiz Ergani, Asena Yılmazkaya, Kerem S. Ergün.

SİCİL KURULU: (ASİL) Serdar Eder, Çetin Öztürk, Gürkan Eliçin, Giray Güngör, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A.Esat Tansev.

DİSİPLİN KURULU: (ASİL) Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Celal Emon, Can Baydarol, Kunter Akyürek.

YALMAN’IN TECRÜBESİ ÖN PLANDA
Galatasaray Kulübü Başkan adaylarından Alp Yalman, bu görevi daha önce 3 dönemde yapmış oldukça tecrübeli bir isim olarak biliniyor… Robert Kolej mezunu olan Alp Yalman Sarı-Kırmızılı kulüpte, 1973 yılından itibaren Mustafa Pekin, Ali Uras ve Ali Tanrıyar başkanlığındaki yönetimlerde 14 yıl çeşitli görevler alan Yalman, 1990-1996 yılları arasında üst üste 3 dönem başkanlığa seçilerek, 6 yıl da bu sorumluluğu üstlenip, toplamda 20 yıl aktif olarak idareci pozisyonlarında bulundu. Yalman’ın başkanlığı döneminde Galatasaray Futbol Takımı, 2 lig, 2 Türkiye Kupası, 2 de Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonlukları yaşadı. Göreve gelmesi durumunda Alp Yalman, Galatasaray’da 4. kez başkanlık koltuğuna oturacak.

YALMAN’IN LİSTESİ
YÖNETIM KURULU: (ASİL) M. Taner Aşkın, A. Nasuhi Sezgin, Işın Çelebi, Levent Nazifoğlu, Mehmet Dedeoğlu, Alper Narman, Aydın Yardım, Abdullah Kavukçu, Dikran Gülmezgil, Erdal Aslan.

DENETIM KURULU: (ASİL) M. Ayhan Özmızrak, Çaptuğ Kitapçıoğlu, Metin Sinan Aslan.

SİCİL KURULU: (ASİL) Yalçın Kaya, Erdan Çokay, Ekmel Ünlüsan, Sedat Vanizör, Eray Yazgan, Asena Yılmazkaya, Mehmet Onultan.

DİSİPLİN KURULU: (ASİL) Okan Tekinşen, A.Cevdet Dayıoğlu, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Yıldırım Baysal, Cengiz Özyalçın, Aydın Önder.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış