Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Bursa’da ilginç antrenman

Bursa’da ilginç antrenman
Son Güncellenme : 25 Haz 2013 20:51

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bursaspor, akşam antrenmanında, görsel algıyı ve beyin-vücut koordinasyonunu artırmaya yönelik “life kinetik” çalışması yaptı

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bursaspor, akşam antrenmanında, görsel algıyı ve beyin-vücut koordinasyonunu artırmaya yönelik "life kinetik" çalışması yaptı

Özlüce Tesisleri’nde life kinetik uzmanı antrenör İnanç Karaca yönetiminde yapılan antrenmanda yeşil-beyazlı futbolcuların oldukça eğlendikleri gözlendi. Ritmik cimnastik ve koordinasyon eğitimi ile konsantrasyon ve algılama gücünü yukarı çekme, duygusal stresi azaltma, psikolojik ve fizyolojik yetenekleri geliştirme, denge kalibiyetini geliştirme ve hata oranını azaltmak için gerçekleştirilen antrenmanda futbolcuların zaman zaman zorlandıkları gözlendi.

Teknik direktör Hikmet Karaman, antrenman sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Borussia Dortmund ve pekçok önemli Avrupa kulübünün kullandığı life kinetik antrenman metodunu bu sezon boyunca oyuncularına uygulatacağını söyledi.

Futbolcuların antrenmanlarda ve maçlarda zaman zaman çok basit hatalar yapabildiğini vurgulayan Karaman, “İnanç Karaca, life kinetik uzmanı. Sezon sonuna kadar bizimle olacak. Bu antrenman yönetminde amaç futbolcuların hata oranını azaltmak” diye konuştu.

Karaca da life kinetik metodunun beyinde kullanılmayan bölgelerin aktif hale getirmeye yönelik olduğunu dile getirerek, “Bu çalışmalarda futbolculara stres ve baskı altında çabuk ve doğru karar vermeyi öğretmeyi amaçlıyoruz. Sezon sonuna kadar belli periyotlarla Bursasporlu futbolcularla birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

BATALLA VE BELLUSCHİ ANTRENMANDA
Teknik direktör Karaman’ın fazladan iki gün izin verdiği Pablo Martin Batalla ile Fernando Belluschi de akşam antrenmanına katıldı. Orduspor’dan transfer edilen Şamil Çınaz, yeşil-beyazlı takımla ilk antrenmanına çıktı. Bu arada sportif koordinatörlük görevine Barış Güçlü’nün getirildiği bildirildi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış