Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > ‘Burak Yılmaz’ı uyardık’

‘Burak Yılmaz’ı uyardık’
Son Güncellenme : 28 Oca 2015 11:04

'Burak Yılmaz'ı uyardık'
Galatasaray kulüp doktoru Yener İnce, Burak konusunda hata yapmadıklarını savundu

“8 günlük süre bizim öngörümüzde kısadır. Bununla ilgili gerekli bilgiyi oyuncuyla paylaşmıştım. Son idmandan sonra da risk faktörünü söyledim. Ancak futbolcunun oynama arzusu, bazen bilimsel olarak öngördüğümüz fikrin önüne geçebiliyor.”

 G.Saray Kulüp Doktoru Op. Dr. Yener İnce, GS TV’de Burak’ın tam iyileşmeden oynatıldığı yönündeki eleştirilere yanıt verdi:

‘İŞİN İÇİNDE ART NİYET VAR’
“Acı olan, beni daha çok rahatsız eden, doktor arkadaşların bazılarının konudan bihaber olması. G.Saray, Türkiye’de UEFA Sağlık Akreditasyonu olan tek kulüp konumunda. Burak için söylediğimiz evreleme, buradaki Münih Konsensus sınıflandırmasıdır. Stoller sınıflaması gibi algılayarak hayal güçle kurulan süreler var. İşin içinde G.Saray’a karşı olumsuz bir söz söylemek için fırsat kollayan bir insan grubun varlığını algılıyorum. Ve bunun art niyet olduğunu düşünüyorum.”

‘3-5 HAFTA DEMEDİK’
“Biz sakatlıkla ilgili süre belirtmedik. ‘3 hafta, 5 hafta’ diye bir şey telaffuz etmedik. ‘Hocam 3-4 hafta deniliyor, doğru mu?’ denildiğinde, ‘Bu tip sakatlıklar için varsayılan süreler, oyuncudan oyuncuya değişir’ dedik. Masaj ve tedavi sırasında FDA onayı almış malzemeler kullanılır.”

‘SIRBİSTAN YALAN’
“Bu tip malzemelerin içeriği üzerinden, aklımıza dahi gelmeyen tedavi yöntemleri üretip bize bunları yakıştırmak kulübe yapılan ciddi bir hakarettir. Sırbistan’da bir doktor varmış da, Burak oraya gitmiş gibi bir dolu yalan dolan iddia… Burak, çok başarılı bir teşhis ve tedavi süreci geçirdi. Maça girerken de, ‘En ufak bir ağrı dahi hissedersen, bırak’ demiştik. O da bunu yaptı.”

‘RİSKE EDİLMEYECEK’
“8 günlük süre kısa mıdır, bizim öngörümüzde kısadır. Ben bununla ilgili bilgiyi oyuncuyla paylaşmıştım. Bir gün önce çok özel bir teste tabii tutuldu. 40’a yakın hareketin bulunduğu ve içinde sprintlerin de olduğu test sonucunda rapor oluşturuldu. Bir risk faktörü olduğu söylendi. Ancak oyuncunun arzusu, bazen bilimsel olarak öngördüğümüz fikrin önüne geçebiliyor. Bursa maçı için testleri devam edecek ve gerekirse riske edilmeyecek.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış