Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > ‘Bu bir darbedir’

‘Bu bir darbedir’
Son Güncellenme : 19 Haz 2013 9:20

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’dan ‘yabancı’ kararına tepki

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan açıklama

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 22 Haziran Cumartesi günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul öncesi Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği’ni (GSYİAD) ziyaret etti.

GSYİAD’ın Levent’te bulunan ofisindeki toplantıda Galatasaray Kulübü’nün futbolda ve basketbolda kazandığı kupalarda yer aldı. Dernekte konuşan Aysal, erken seçim kararı almalarına açıklık getirerek, “Yeniliklere ayak uydurmak için kendimizi değiştirmek zorundayız. Burada bazı arkadaşlarımızla fikir ayrılıklarına düştük. Bunun üzerine böyle bir karar aldık. Kesinlikle sürpriz bir karar değildi. Herkes emin olabilir ki önümüzdeki sene başarılarımız geçtiğimiz iki senenin arkasına düşmeyeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2013-2014 sezonunda uygulamaya sokacağı 6+4 yabancı oyuncu kontenjanını eleştiren Aysal, “Kesinlikle bilinçli bir karar değil. Türk sporunun zararına çalışacak bir karardır. Hiçbir kulüp tribünde oturtmak için 4 yabancı alamaz. Bu israf edilmiş bir paradır. Türk kulüplerinin yurt dışındaki alacağı başarılar için vurulmuş ciddi bir darbedir. Böyle bir kararın bilinçli aldığını düşünmüyorum. Yöneticiler ya yanlış yönlendirildiler ya da kasıtlıydılar” ifadelerini kullandı.

Yabancı kontenjanının sınırlandırılmasının politik bir karar olduğunu iddia eden Aysal, “Türk futboluna bu karar büyük zarar verecek. Başarımız yurt dışında sıfırlanacak. Bu karar değişmezse bu kararı verenler değişecektir. Bunu da herkesin bilmesi ve kabul etmesi gerektiğini söyleyebilirim” dedi.
Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin kendilerine herhangi bir zarar vereceğini düşünmediklerini aktaran Aysal, şunları kaydetti:

“Beni şu anda ilgilendiren tek şey Galatasaray bu işten zarar görür mü görmez mi? Diğer kulüplerin kendilerini savunacak mutlaka stratejileri var. Bunlar Türkiye’nin büyük kulüplerin. Bundan bir endişemde yok. İnşallah hiçbir şey olmaz. Bizim bu işlerden endişelenmemiz için hiçbir neden yok. Bizden önceki dönemdeki arkadaşlarımızın da bu işlerle bir alakası olmamış. Bizim hiç olmadı. Son derece dikkatli davrandık. Ne bizim bu durumdan bir menfaatimiz olur nede başımız bir felaket gelir.”

“YA MELO DÖNECEK YA DA…”
Bir gazetecinin “Beşiktaş önümüzdeki sezonun yarısını Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu yarısını da Türk Telekom Arena’da oynamak isterse ne yaparsınız?” sorusuna Aysal, siyah-beyazlı kulübün yönetimden böyle bir talep gelmediğini söyledi.

Aysal, Beşiktaş Kulübü ile yaklaşık 7-8 ay önce stat konusunda bir görüşme yaptıklarını ve daha sonra kendilerine herhangi bir teklif gelmediğini vurgulayarak, “Bu konudaki teknik sıkıntılarımızı, böyle bir imkanın maalesef oluşmayacağını söylemiştik. Bize böyle bir teklif de gelmedi. Geldiği vakit yeni yönetimimizle oturup konuşuruz. Bugün bir fikir verme yetkisine sahip değilim” şeklinde konuştu.
Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Aysal, bir üyenin “Seçimden sonra yeni çilekler alacak mısınız?” sorusuna, şu yanıtı verdi:

“Eylüle kadar transfer süremiz devam ediyor. Son 2 senede epey ciddi değişiklilere uğradı takımız. Stoper de aldık. Ujfalusi’nin boşalttığı yere çok iyi bir stoper geldi. Bizim açık olan bölgelerimiz belli. Melo’nun yerini doldurmamız lazım ya da Melo’nun geri dönmesi lazım. Hocamız isterse bir de kanat oyuncusu alırız. Bunun dışında iyi bir takımızı var. Bir veya iki oyuncumuza dayanamayacağımız bir rakam önerilirse o pozisyonları da doldurabiliriz.”

Aysal, üyelere kurumsallaşma ve tesisleşmeyle de ilgili bilgiler vererek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış