Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > “Bize güvenin”

“Bize güvenin”
Son Güncellenme : 24 Tem 2013 10:24

12 Dev Adam’ın beyinleri Ender, Barış ve Doğuş; HABERTÜRK’e konuştu

12 Dev Adam'ın beyinleri Ender, Barış ve Doğuş; HABERTÜRK'e konuştu

HTSPOR ÖZEL RÖPORTAJ/ Gökhan TÜRE

12 Dev Adam’ın Eurobasket Slovenya aday kadrosunda bulunan üç oyun kurucusu Ender Arslan, Barış Ermiş ve Doğuş Balbay kendilerine güvenilmesini istedi. Kısa bölgesinde sıkıntı yaşamayacaklarını belirten yıldız oyuncular, “Kendimizi kanıtlayacağız” mesajı verdi

DOĞUŞ BALBAY

‘HEPİMİZ HAK ETTİK’
“Kısa rotasyonunun yeterli potansiyeli içinde barındırmadığı görüşü yanlış bir kanı. İnsanların buna ön yargılı yaklaşması yanlış. 1-2-3 numaralı pozisyonda oynayan oyuncularımızın hepsi çok değerli. Hepimiz artık tecrübe kazandık. Tabii ki herkesin beklentisi farklı olabilir. Akdeniz Oyunları’nda oynamış olan arkadaşlarla birlikte diğer ağabeylerimizle elimizden geldiğince adapte olmaya çalışıyoruz. Biz hepimiz buraya hak ederek gelmiş isimleriz.”

‘İYİ KONSANTRE OLMALIYIZ’
“İlk turdaki grubumuzda Yunanistan, Rusya ve İtalya en ciddi rakiplerimiz. Bunların dışında Finlandiya da çok zor bir rakip. İsveç’i de hafife alamayız. Hepsine çok iyi konsantre olup, maç maç bakıp, grubu en üst sırada bitirmeyi istiyoruz. En büyük hedefimiz turnuvayı ilk 6 takım içinde bitirip Dünya Şampiyonası vizesi almak. Tabii ki herkesin aklında bir madalya kazanmak hatta final oynayıp kupayı kaldırmak da var.”

BARIŞ ERMİŞ

‘BİZE YAPILAN HAKSIZLIK’
“Kadroda kısa rotasyonundaki oyuncuların yetersiz olduğunu sanmıyorum. Bu söylemin kısalara haksızlık olduğunu düşünüyorum. Uzunlarımız NBA kalitesinde ama kısaların da Avrupa’da çok iyi iş yapan, başarılı oyuncular olduğunu düşünüyorum. Kerem Tunçeri de bunlara en güzel örnektir. Avrupa’ya gidip kupa kaldırmış bir oyuncu. Şimdi aramızda yok.”

‘HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI’
“Avrupa Şampiyonası uluslararası turnuvalar arasında en zorlu olanı. Çünkü her rakip zor ve hazır geliyor. Grubumuz da gerçekten zor. Grubu ne kadar yukarıda bitirebilirseniz turnuvanın sonraki dönemlerinde o kadar avantajlı oluyorsunuz. İlk turu ilk üçün içinde bitirip, diğer turlar için avantaj sağlamalıyız. Biz de bunun için uğraş vereceğiz. Tabii ki ilk hedefimiz turnuvada ilk 6’ya girip Dünya Şampiyonası’nda yer edinmek olacaktır.”

ENDER ARSLAN

‘YETERİNCE YETENEKLİYİZ’
“Yeterince yetenekli bir kısa rotasyonumuz olduğunu düşünüyorum. Bireysel değil ama takım olarak başarının geldiğine inanıyorum. Eğer sahaya çıkıp takım oyunu oynamazsanız yine başarılı olamazsınız. Başarının uzun ya da kısa rotasyonundan geleceğini düşünmek yanlış. Takım performansına bakılmalı. Tabii ki bu takıma ileride yetenekli kısaların da uzunların da geleceğine inanıyorum.”

‘SEÇİLENLER DE DEĞERLİ’
“Bu takıma yıllarca emek vermiş bir isim olan Kerem Tunçeri de çok önemli bir oyuncu. Türk basketbol tarihinin en önemli oyun kurucularından biri. Ama ben bu kadronun da görevini layığıyla yerine getireceğine inanıyorum. Kadrodaki oyunculardan her biri çok değerli. Hem benim hem Barış’ın ve hem de Doğuş’un yeterli olduğunu düşünüyorum.”

BARIŞ’TAN HAT-TRİCK!
12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını dün yaptığı çift antrenmanla sürdürdü. Ay-Yıldızlı oyuncular, sabah idmanı sonrası futbol oynayıp stres attı. Maçta teknik kadro ile sağlık ekibi de yer alırken, karşılaşmanın yıldızı Barış Ermiş oldu. Basketbolda şutu sağ elle atan Barış, futbolda sol ayağı ile klas hareketlere imza attı. İlk yarı üst üste üç gol atıp ‘hat-trick’ yapan Barış, futbolda da başarılı olabileceğini gösterdi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış