Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Bir gün mutlaka!"

"Bir gün mutlaka!"
Son Güncellenme : 15 Tem 2014 11:20

"Bir gün mutlaka!"
2 yıl boyunca dünya sıralamasının zirvesinde kalan Wozniacki, İstanbul Cup’taki ilk maçı öncesi iddialı konuştu: Kariyerimde bir Grand Slam şampiyonluğu yaşayacağım. Bir gün mutlaka…

HTSPOR/Arifcan YAZGAÇ

İstanbul bir kez daha tenis keyfiyle başbaşa… Dün start alan TEB BNP İstanbul Cup, tenisseverlere keyifli bir hafta vaadediyor. Biz de İstanbul Cup’ın 1 numaralı seribaşı Caroline Wozniacki ile buluştuk, kariyeri ve İstanbul hakkında konuştuk…

Yeniden İstanbul’dasın. Burada olmak nasıl bir duygu?
İstanbul çok güzel bir şehir. Burada çok güzel anılarım var. Tekrar İstanbul’da olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum.

Boğaz’dan birkaç dakika içinde Avrupa’dan Asya’ya geçmek nasıl bir his?
İstanbul çok büyük bir şehir. Kıta değiştirme şansına birkaç adımda sahip olmak herkesin yakalayabileceği bir şans değil. Çok keyifli yerler var ve herkes çok yardımsever.

Tenisinde bir düşüş olduğunu hissediyor musun?
Hayır, düşünmüyorum. Biz tenisçiler her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Ama alttan hep yeni yetenekler geliyor. Yeni tenisçilerin 1 numaraya yükselmesi daha kolay oluyor. Ama 1 numaraya çıktıktan sonra hedef olarak görülüyorsunuz ve size karşı özel olarak motive olunuyor. Bu yüzden 1 numarada kalmak zorlaşıyor. Ben 2 sene boyunca 1 numarada kaldım ama şimdi geriledim. Ancak tekrar aynı seviyeye çıkacağıma inanıyorum.

Petra Kvitova 2 hafta önce Wimbledon’ı kazandı ve “Dünya 1 numarası mı önemli yoksa Grand Slam kazanmak mı” diye sorulduğunda “Grand Slam kazanmak” cevabını verdi. Senin açından bu durum nasıl?
Ben dünya sıralamasında 1 numaraya yükseldim. O yüzden şimdiki hedefim Grand Slam kazanmak. İnsanlar her zaman kendilerinin olmayan şeyleri ister. Ben de Grand Slam kazanmak istiyorum. Bunu bir gün mutlaka başaracağım.

Hangi Grand Slam’i kazanmayı daha çok istersin?
Bilmiyorum. Aslında hepsini istiyorum. Wimbledon çok güzel ve özel bir tarihe sahip. Wimbledon’ı kazanmayı çok isterim. Keza Amerika Açık’ta oynamayı çok seviyorum. Çünkü orada harika bir atmosfer var. Yani tercih yapmam zor.

‘BU TESİSLER MEYVE VERECEK’
Türkiye’de çok fazla kez bulundun. Bu süreç içerisinde Türk tenisinin gelişimi hakkında ne söylersin?
Türk tenisçileri çok fazla takip edemiyorum. Ancak Türk tenisi, organizasyon anlamında mükemmel. Bu, yeni gelecek olan genç tenisçiler için çok önemli. İyi organizasyon ve tesisler, Türkiye’nin gelecekte teniste söz sahibi olması açısından büyük önem taşıyor.

DÜNYA KUPASI HAK EDENİN”
İyi bir Liverpool taraftarısın. Liverpool geçen sezon şampiyonluğa çok yaklaşmıştı. Keza Dünya Kupası’nı Almanya kazandı. Neler söylersin? Liverpool çok iyi bir form yakalamıştı. Ama son bölümdeki şanssızlıklar yüzünden 2. oldu. Buna açıkçası çok üzüldüm. Dünya Kupası’nda da aslında herhangi bir takımı desteklemedim çünkü Danimarka, Dünya Kupası’na katılma vizesi alamadı. O yüzden maçtan maça tuttuğum takımı değiştirdim. Finali de izleme şansı buldum. Ve açıkçası turnuvayı hak eden takım kazandı

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış