Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > ‘Beyefendi’ tartışması

‘Beyefendi’ tartışması
Son Güncellenme : 21 Tem 2014 14:24

'Beyefendi' tartışması
TFF Olağan Mali Genel Kurulu’nda ‘Beyefendi’ tartışması toplantıya damgasını vurdu

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Sayın Başbakanımızın ismini kullanarak, onun yakınında, uzağında olan simsarlardan çok var. Her yerde ‘Beyefendi böyle istiyor’ diyorlar. Başbakanımız, bana, bu işlerin içinde olmadığı ifadesini kullandı. Başbakanımıza ulaşamayan varsa bana iletsin, ben ulaşırım” dedi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise “Beyefendi’ye garson da ulaşır, bekçi de ulaşır. Kulüp başkanları da ulaşır. Böyle açık bir insandır. Beyefendi’nin ulaşılmak için köprüye ihtiyacı yoktur” cevabını verdi.

İŞTE GENEL KURUL’DA YAŞANANLAR
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Mali Genel Kurulu’nda söz alan Hacıosmanoğlu, konuşmasına, “Gazze’de dünyanın gözü önünde çocukları dahi katleden gözü dönmüş insan müsveddelerine lanet yağdırıyorum” diyerek başladı.

“HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ”
Sakin bir kongre geçirdiklerini ifade eden Hacıosmanoğlu, “Her şey sütliman. Yaklaşık bir sene önce burada yine mali genel kurulda konuşmuş ve Türk futbolunun ahlak ve adalete ihtiyacı olduğunu söylemiştim. Bu düzen değişmeli demiştim. Geçen süre içinde hiçbir şey değişmedi” diye konuştu.

YILDIRIM DEMİRÖREN’İN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ…
“TÜRK FUTBOLU ADALETLİ YÖNETİLMELİ”
“Sessiz duruyoruz, yarın maçlar başladığında bağırmaya başlayacağız çünkü adaletsizlikler aynen devam edecek” ifadelerini kullanan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:
“Türk futbolu adaletli yönetilmeli, yönetilmiyor. Hep Anadolu takımlarının hakları yeniyor. Çalan düdükler ve kalkan yanlış bayraklarla haklarınız yeniyor. Bunu değiştirmenin zamanı geldi. Türk futbolunu adil yönetecek yönetim kurullarının oluşumunda adil dağılım olmalı. 18 takım Anadolu’ya nasıl yayılıyorsa, yönetim ve kurullarına da bunu yaymak lazım. Kararlar çıkarken, ‘neden hep aleyhimize karar çıkıyor?’ diyebilmeliyiz. Bugün böyle bir federasyon ve yönetim yok.

“‘BEYEFENDİ BÖYLE İSTİYOR’ DİYORLAR”
TFF yönetimine yönelik eleştirilerini sürdüren Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“TFF Başkan Vekili, UEFA’daki toplantının çıkışında ‘takımlar ceza almayacak, sevinçliyiz’ diye açıklama yaptı. Ben de ‘Biz başka ülkenin takımı mıyız? Kim suç işlediyse, cezasını almalı’ dedim. Enteresan olan Türkiye’de herkese bir ‘beyefendi korkusu’ salınıyor. Sayın Başbakanımızın ismini kullanarak, onun yakınında, uzağında olan simsarlardan çok var. Her yerde ‘Beyefendi böyle istiyor’ diyorlar. Başbakanımız, bana, bu işlerin içinde olmadığı ifadesini kullandı. Kimse bu tarzda baskı yapmaya kalkmasın. Buna maruz kalan ve Başbakanımıza ulaşamayan varsa bana iletsin, ben ulaşırım.”

DEMİRÖREN, HACIOSMANOĞLU’NA CEVAP VERDİ
TFF Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun eleştirilerine Demirören, cevap verdi.

Demirören, kimin canı acırsa acısın herkesin canının yanacağını ifade ederek, “Allah korusun yarın Trabzonspor’a bir şey olsa benim yönetici arkadaşım gene çıkacak ‘Trabzonspor ceza almadı diye seviniyoruz’ diyecek. Çünkü biz bir aileyiz. Birimizin canı acırsa hepimizin canı acır. Önümüzdeki yıl seçim var. Eğer Yıldırım Demirören ve federasyonundan memnunsanız biz aday olursak bizleri desteklersiniz. Türkiye kadar demokratik bir ülke yok. Herkes aday olabilir. Şunu biliyoruz ki bizler Anadolu çocuğu olarak, Anadolu kulüplerimizin, büyük kulüplerimizin hepsinin arkasındayız, arkasında da olmaya devam edeceğiz. Trabzonspor’dan benim yönetim kurumda iki tane arkadaşım vardır. Kurullarımızda, Trabzonspor’dan, Eskişehir’den, Diyarbakır’dan, Anadolu kulüplerinden arkadaşlarımız vardır. Futbol Anadolu ve büyük kulüpler diye ayrılmaz. Hepimiz biriz. Hepimiz Türk futbolu için uğraşmak zorundayız. Türk futbolu için mücadele etmek zorundayız.” dedi.

“BEYEFENDİ’YE GARSON DA ULAŞIR”
Hacıosmanoğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek birilerinin ‘Beyefendi’ ifadesini kullarak iş yaptığı iddiasına ise Demirören, ‘Beyefendi’ye ulaşmak için köprüye ihtiyaç olmadığını ifade etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a herkesin ulaşabileceğini ifade eden Demirören, “Beyefendi’ye garson da ulaşır, bekçi de ulaşır, kulüp başkanları da ulaşır. Böyle açık bir insandır. Beyefendi’nin ulaşılmak için köprüye ihtiyacı yoktur. Beyefendi sokakta, Türkiye’yi temsil eden, bizler de onun arkasında sonuna kadar her zaman yürümeye hazırız” diye konuştu.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış