Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Beşiktaş satılıyor mu?

Beşiktaş satılıyor mu?
Son Güncellenme : 20 Kas 2014 19:01

Beşiktaş satılıyor mu?
Beşiktaş’ın 2. başkanı Ahmet Nur Çebi, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu

Beşiktaş’ın ikinci ve asbaşkanı Ahmet Nur Çebi gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu. Kulübün bulunduğu sıkıntılı durumu anlatan Çebi, bu durumdan kurtulmanın yolunu da anlattı. Futbol A.Ş’nin satılmasının düşünülmesi gerektiğini söyleyen Çebi, bu yöntemle takımların borç yükünden kurtulabileceğini açıkladı. İşte Ahmet Nur Çebi’den olay yaratacak sözler…

“ANLATMAK ÖYLE KOLAY DEĞİL”
Çebi, ‘Konuyu araştırdım. İngiltere’de, Arap, Rus ve Amerikan sermayeli iş adamları kulüpleri satın almışlar. Fransa ve İspanya’da da benzer Örnekler ortada. Bunu Türkiye’de uygulamak nasıl olacak bilemiyorum. Taraftara çok iyi açıklayıp en azından futbol A.Ş.nin hisseleri satılabilir. Bunu anlatmak, ikna etmek de öyle kolay iş değil. Bu da bir gerçek. Toplum olarak yeniliklere açık, çabuk ayak uyduran dinamik yapımız yok’ dedi.

“SATIN ALAN HATA YAPMAZ”
Kulübün satın alan kişinin hata yapmayacağını çünkü kendi parasını yöneteceğini söyleyen Ahmet Nur Çebi, Türkiye’de bu durumun pek kolay olmayacağını da dile getirdi:

Çok büyük paraları cebinden basan biri, asla yönetimsel hataya yer bırakmaz. Kendi parasını yöneteceği için elbette farklı yönetim anlayışı ve tarzı getirir. Konulara tam sahip olmadığım için net bir şey demek de mümkün değil. Bu çok önemli bir konu ve Türkiye’nin bunu tartışması gerekir. Olur olmaz orası ayrı. Ama Avrupa’da örnekleri ve başarıları ortada. Bizde ki farklı durum şu: onlara sadece futbol kulübü. Biz ise sosyal içerikli bir kulüp yapılanmasındayız.

“60 MİLYON NE Kİ”
Kulüplerin kazandığı paralarla hem borçları ödemenin hem de kulübü yönetmenin oldukça güç olduğunu savunan  Ahmet nur Çebi işlerinin gerçekten zor olduğunu söyledi.

Kulüplerin borç yükü gerçekten çok ağır. Beli doğrultmak güç. Divan kurullarında da açıklandı. Geçmişten gelen mali tablo ortada. Stadımız bitse, tüm gelirler 60 milyon civarında olacak. Gider ise 140 milyon olarak tahmin ediliyor. Bu denge içinde biz gerçekten mucize yapıyoruz. Bir yandan stat yapıp, diğer yandan bu dengeyi kurmaya çalışıyoruz. İşimiz zor ama bu yükün altına elimizi soktuk, Allah’ın izniyle de kaldıracağız.

TRANSFER AY SONU
Transfer çalışmalarıyla alakalı olarak da açıklama yapan Çebi, transferin bu ay sonunda netleşeceğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

‘Bilic, belli mevkilere takviye istedi. Dış transfer konusunda Erdal Torunoğlu’na görev tebliğ ettim. Çalışmalarını sürdürüyor. Ay sonunda gelip yaptığı görüşmeleri anlatacak. Ben de bunu yönetime getirip orada karar alacağız. Benimsediğimiz isimleri ara dönem kampından önce kadromuza katacağız. Şu an için kesin anlaşmaya vardığımız futbolcu yok. Şampiyon olmak için üstümüze düşen her şeyi yapacağız…’

(Fanatik)

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış