Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Beşiktaş hakem mağduru"

"Beşiktaş hakem mağduru"
Son Güncellenme : 12 Nis 2014 13:16

"Beşiktaş hakem mağduru"
HTSPOR Yazarı Bülent Yavuz Torku Konyaspor – Beşiktaş maçını değerlendirdi.

“Hakem Çağatay Şahan bu maç için uygun seçim değildi. Çünkü son yönettiği Fenerbahçe maçında 7.4 gibi düşük bir not almıştı. Bu normal şartlarda 4-6 hafta dinlenmek demektir ama MHK bu dinlenme süresini öne çekme yetkisine de sahiptir. Hakem psikolojik olarak ceza aldığı maçtan sonra ilk defa Süper Lig’de görev alınca maçı bu ruh hali içerisinde yöneteceği de aşikardı.

Aslına bakarsanız maçın son 2 dakikası hariç Çağatay Şahan son derece başarılı bir yönetim sergiledi. Ancak maçın tamamı 90 dakikadır. Bir hata bütün güzellikleri alır götürür. Hakem bunu maç planı içerisine mutlaka koymalıydı. 90+2’de Jermaine Jones’un köşe gönderine götürüp sakladığı topa Konyasporlu oyuncular müdahale yerine Jones’u net bir şekilde iteleyerek ve elleriyle müdahale ederek yere düşürdü. Bu çok açık bir fauldü. Hakem de çok yakındı. Zaten depar atarak oraya gelmişti. Sağında solunda da kimse yoktu ama faulü vermedi.

Madem faul vermeyeceksin neden bu kadar depar atıp oraya gidiyorsun… Görmek için gidiyorsun ama göremiyorsun… Adalet ve eşitlik adına topa yakın oluyorsun ama yüzde 100 faulü vermiyorsun… Bana göre hakem bu son dakikadaki faulü vermeme esprisinde kahraman olmak yatıyordu.

Ben küçük takım ezdirmem, büyük takım da tutmam. Hakemin görevi adaletli ve eşit davranmaktır. Küçüğü de tutmayacaksın, büyüğü de tutmayacaksın. Ne görüyorsan onu çalacaksın…

Şimdi Beşiktaş hakem mağduru oldu. Bu yüzden de MHK’yi epey sıkıştıracaklar. Buna sebep kim? Hakem Çağatay Şahan…

Gole de Beşiktaşlıların yoğun itirazı oldu. Gekas topu alırken, arkadaşı eliyle oynamıştı. Bu açıdan da baktığımızda golün de verilmemesi gerekirdi.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış