Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Aysal’dan transfer açıklaması

Aysal’dan transfer açıklaması
Son Güncellenme : 31 May 2014 20:06

Aysal'dan transfer açıklaması
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, futbol takımıyla ilgili transfer çalışmalarını yoğun olarak sürdürdüklerini bildirdi

Galatasaray Adası’nda, Galatasaray Lisesi’nin eski mezunlarından oluşan ağabeyler-ablalar grubunun üyeleriyle bir araya gelen Ünal Aysal, futbol takımıyla ilgili konularda da açıklamalarda bulundu.

Özellikle yeni sezon planlamalarına değinen başkan Aysal, “Transfer için çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz ama bu, taktiksel olduğu kadar matematiksel de bir olay. Hesap kitap olayı. Bunlara son derece dikkat etmemiz gerekiyor. Son günlerde UEFA’dan hafif bir uyarı aldık. Bunları göz ardı edemiyoruz. Bunlar çerçevesinde yapılabileceğin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Özellikle yabancı sınırlamasının önlerindeki önemli sorunlardan biri olduğuna dikkati çeken Aysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“En ciddi sorun, yabancı sınırlaması. Bütün kulüplerin de şu anda mevcut fazla yabancısı var. Bu oyuncuları ne şekilde değerlendirebiliriz, hangilerini tutacağız hangilerini tutmayacağız, yerlerine kimleri koyacağız? Getirilen kural bir yerde tutarsız. Bu açıdan görevimiz oldukça zor. ‘Yabancı kuralından memnunum’ diyecek bir kulüp çıkacağını düşünmüyorum. Türkiye’deki tüm kulüpler sıfır yabancıyla oynayacaklarsa, biz buna hazırız ama yurt dışında bunun neden olacağı neticeler felaketlere yol açabilir. Yurt dışında karşılaşacağımız kulüplerin aynı silahlarla yarışmadığı ortada. Bizim karşımızda 10 yabancıyla, dünyanın en iyi 10 yabancı futbolcusuyla oynayanlar varken, Türkiye’nin en iyi 10 oyuncusuna baktığımız vakit, bizim peşinen bu yarışmaları kaybedeceğimiz çok açık.”

“Umarım yabancı kuralını çözmek için 30 yıl beklemeyiz” ifadesini kullanan Aysal, “Yabancı sınırı kuralı olmasaydı, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sözü verebilirdim ancak önümüzde böyle bir engel var. Bu sözü bugünkü şartlar altında vermem, mesuliyetsizlik olur” diye konuştu.

“BASKETBOLDA FENERBAHÇE İLE BİR KEZ DAHA BAŞ BAŞA KALDIK”
Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Galatasaray Liv Hospital’ın, ezeli rakipleri Fenerbahçe Ülker’le şampiyonluk mücadelesi vereceğini hatırlatan Aysal, “Değerli dostumuz Fenerbahçe ile bir kez daha baş başa kaldık. İnşallah hep beraber güzel maçlar seyredeceğiz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında sürekli sıkıntı olmaması gerektiğini dile getiren Aysal, “Bu periyodik durum, 3 Temmuz sürecinde başlayan yanlış anlaşılmaların üst üste gelmesiyle ortaya çıkan bir tatsızlık. Bunu süratle geçiştirmek ve kulüpler arasındaki dostluğu, kardeşliği yeniden inşa etmek biz yöneticilerin görevi. Biz Galatasaray olarak bu konuda son derece niyetliyiz ve kararlıyız. Elimizden geleni yapacağız. Sporun esasında dostluk ve arkadaşlık var. Bunun zedelenmesine müsaade etmeyeceğiz. Yeteri kadar zedelendi ama bundan sonra da böyle olacak değildir. Bizim görevimiz, buna çare bulup eski dostluğu yerine getirmektir” değerlendirmesinde bulundu.

Organizasyonda başkan Aysal, Galatasaray Kulübü amblemi şeklinde hazırlanan pastayı da kesti. Aysal, basketbol ve futbol şubelerinde son dönemde kazanılan kupaları da toplantıya getirdi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış