Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Aysal ne bıraktı adaylar ne alacak?

Aysal ne bıraktı adaylar ne alacak?
Son Güncellenme : 03 Eki 2014 15:47

Aysal ne bıraktı adaylar ne alacak?
Serdar Ali Çelikler yazdı

Bu yazıyı okuduğunuzda muhtemelen Ünal Aysal başkan adayı değil; dolayısıyla da 25 Ekim’de G.Saray başka bir başkanla devam edecek. Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Bugünkü konum G.Saray’ın mali fotoğrafı ve adayları nelerin beklediği ile ilgili.

Ünal Aysal; Mayıs 2011’de göreve başladığında Galatasaray Sportif A.Ş.’nin piyasa değeri 1.048.319.584 TL idi. Bugün ise 420.995.250 TL. (1 Ekim 2014 rakamıdır) Aysal; toplam 2 kez bedelli sermaye artırımı yaptı ve bu ‘operasyonlardan’ toplam 456 milyon TL bedel topladı. Sermaye artırımı yapılan bedelden bugünkü değeri çıkardığımızda (Piyasa Değeri araştırması her yerde böyle yapılır) G.Saray’ın gerçek piyasa değerini buluruz ki şu an A.Ş.’nin piyasa değerinin eksi 36 milyon TL olduğu görülür. Yani Aysal 1 milyar TL’lik piyasa değerli şirketi eksiye düşürdü.

Aynı Aysal, geldiğinde dolar 1.55 TL idi ve kulübün borcu 328 milyon dolar karşılığı 520 milyon TL idi. Bugün borç dolar bazında 338 milyon. Üstelik dolar bugün 2.2 TL. Yani şirket değeri eksiye düşmüş; borçlar TL bazında yüzde 50 artmış.

Borç alacak farkı 717 milyon lira. Üstelik VIP koltuklar ve localar 15 yıl daha Denizbank’ın. Bu tablo, dünyanın her yerinde “iflasa gidiyor” diye yorumlanır.

İşte Alp Yalman ya da Duygun Yarsuvat böyle bir kulüp alacak. Başkan Aday Adayı Mehmet Helvacı’nın önermesi olan “küçülme” stratejisi bu dönemde de uygulanacaktır. Ancak çare olamaz. Tek çare var; mal satmak. Göreve gelecek başkan, uzun süre devam ederse, eninde sonunda Riva’yı satmak mecburiyetinde kalacaktır. Bana göre satmalıdır da. İşte açmaz burada. G.Saray Genel Kurul’u Aysal’a vermediği yetkiyi adaylara verecek mi?

G.SARAY’IN YABANCI SAHİBİ OLUR MU?
Ünal Aysal ve Riva kelimeleri yan yana gelince peşi sıra Ottoman Fon da gündeme geldi. Gelin derin Galatasaray kulislerinde herkesin konuştuğu duruma bir bakalım…

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış