Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Albayrak teklifi doğruladı

Albayrak teklifi doğruladı
Son Güncellenme : 18 Ara 2014 21:57

Albayrak teklifi doğruladı
Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Hollandalı yıldız Sneijder için kendilerine herhangi bir teklif gelmediğini belirtirken, Telles konusunda, “Bir İtalyan kulübünden teklif aldık ama bizim ona ihtiyacımız var” dedi

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, Sneijder’e gelen bir teklif olmadığını, Telles’e ise İtalya’dan bir teklif geldiğini ancak yıldız oyuncularını satma gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Galatasaray Spor Kulübü ile Lukoil Eurasia Petrol A.Ş. işbirliklerini duyurdu. TT Arena’da yapılan işbirliği toplantısına Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst ile Lukoil Türkiye CEO’su Alexander Terletskiy katıldı.
Yapılan işbirliği neticesinde Galatasaray taraftarlarının, yakıt alırken Lukoil istasyonlarını tercih ettiklerinde ve GSLUKOILCARD kullandıkları taktirde, yüzde 4’lük indirim kazanacakları ve kulübe de yüzde 2 oranında gelir sağlanacağı duyuruldu.

“YILDIZLARIMIZI SATMAK İSTEMİYORUZ”
Toplantıda gündeme dair sorulan soruları yanıtlayan Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, yıldız oyuncularını satmak istemediklerini söyledi. Sneijder’e gelen bir teklif olup olmadığının sorulması üzerine Albayrak, “Bize bugüne kadar gelen teklif yok. Biz futbolcularımızın hepsinden memnunuz. Şu an için öyle bir düşüncemiz yok” dedi.

Alex Telles’e İtalya’dan teklif geldiğini doğrulayan Albayrak, “İtalyan kulübünden teklif geldi ama biz hiçbir futbolcumuzu, özellikle yıldızlarımızı bırakmaktan yana değiliz. Hedefimize ulaşmak için onlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

DÜRÜST: “BEŞİKTAŞ MAÇINI OLİMPİYAT’TA OYNAMA KONUSUNDA SORUN GÖZÜKMÜYOR”
Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu üyesi Ali Dürüst ise, ‘Beşiktaş ile Olimpiyat Stadyumu dışında başka bir statta oynamaya neden sıcak bakmadınız’ sorusuna, “Olimpiyat’ta oynamak istediğimiz gibi bir şey söz konusu değil. Zaten Beşiktaş’ın stadı o. Yeni yönetimin bütün kulüplerle sıcak ilişkileri tekrar tesis edeceğini söylemiştik. Biz her türlü yardıma açık olacağımızı belirttik. Ama şu anda öyle bir sorun gözükmüyor. Sezon başında tespit edilen sahada oynamaktan başka bir durum yok. Biz bir iyi niyet göstergesi olarak söyledik. Orada futbol oynamaya engel bir durum yok. Kaldı ki, Galatasaray Spor Kulübü orada 1 sene futbol oynadı” cevabını verdi.

Lukoil ile yapılan anlaşmayla ilgili ise Dürüst, “5 yıllık yaptığımız işbirliği kapsamında ortak çıkardığımız GSLukoilCard ile anlaşmalı Lukoil istasyonlarından benzin alan taraftarlarımız anında yüzde 4 indirim alırken, kulübüne de yüzde 2’lik bir kazanç sağlamaktadır. Lukoil gibi uluslararası güçlü markalarla gerçekleştireceğimiz tüm iş ortaklıkları kulübümüzün büyümesi ve başarılı olmasına yardımcı olacaktır” dedi.

Lukoil Türkiye CEO’su Alexander Terletskiy ise, “Türkiye’nin spor devlerinden biri ile böylesine güçlü ve uzun vadeli bir anlaşma yapmış olmaktan ayrıca gururluyuz. Bu sayede hem Türk futbolunu desteklemek hem de Türk akaryakıt tüketicisine kaliteli akaryakıtı uygun fiyata satın alma şansı vermeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“TEKLİFİ KAALE ALMADIM”
Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak transferler için çarpıcı açıklamalar yaptı. NTV Spor’a açıklamalar yapan Albayrak, “Telles’e gelen teklifi kaale almadım. Sneijder ve diğer oyuncularımızla hiçbir sorunumuz yok” dedi.

Galatasaray Başkan Yardımcıs Abdürrahim Albayrak transferler için çarpıcı açıklamalar yaptı. Telles’e gelen teklifi kaale almadığını kaydeden Albayrak, “Teklif Juventus’tan mı geldi? sorusuna yanıt vermek istemedi ancak daha sonra satın alma opsiyonu ile kiralamak istediler” dedi.

Telles’e yapılan teklifle ilgili olarak Abdürrahim Albayrak, “Pek kaale almadığım teklifti. Sadece bir baktım. Galatasaray için önemli bir teklif değildi. Zaten o futbolcuları bırakmak istemiyoruz. Futbolcuların menjajerleriyle biraraya geldiğimizde oyuncularımızı satmayı düşünmediğimizi ifade ettim. Bu teklifi sunmuşlar. Bunu hiç düşünmedim bile” dedi.

Teklif yapan takım “Juventus mu?” sorusuna “Olabilir” yanıtını veren Albayrak, “Satın alma opsiyonu ile kiralamak istediler” dedi.

“Sneijder’ın sözleşmesindeki bir maddeden dolayı ayrılabilir mi ve teklifler var mı?” sorusuna ise Abdürrahim Albayrak, “Şu anda hiçbir futbolculmuzla sorunumuz yok. Bir hedefimiz var ve bunlarla ulaşmak için çalışıyoruz” yanıtını verdi.

Yasin Öztekin ile ilgili transfer söylentilerine ise Galatasaray Başkan Yardımcısı, “Bizden önce Yasin kendisi bir görüşme yapmış. Ondan sonra Hamza hocamız geldikten sonra bir çok futbolcumuz kendilerini daha sağlam, emniyetli ve daha şanslı olduklarını hissetkiler ve gitmek istemediler. Hepsinden son derece memnunuz. Bizim geleceğimiz, genç kardeşlerimize bağlı. Bunlar ileride Galatasaray’a çok faydalı olacaktır. Ama onu da  kiralık olarak vermeyi düşünmüştük” yorumunu yaptı.  

“Ocak ayında transfer yapılacak mı, Hamza Hamzaoğlu’ndan transfer yapılsın raporu geldi mi? sorusuna ise Albayrak, “Dün akşam geç saate kadar Hamza Hoca’yla çalıştık. Rahmetli Sakıp Sabancı’nın dediği gibi başarılı olmak için yapmamız gereken çalışmak çalışmak çalışmak, başka bir şey bilmiyorum çalışacaksınız. Biri gelip gidecek mi hocayla konuştuktan sonra açıklayacağız. Bizim için şu an en önemlisi genç kardeşlerimizi kazanmak. Sabri sağ bekte demek ki en iyisi Sabri. Emre, Pandev kendini göstermeye başladı. Pandev’in İzmir’de attığı ikinci golüne hayran kaldım. Ben golcüyüm, futbolcuyum diyor. Bunlardan faydalandıktan sonra neden yeni transfer isteyelim. Düşünmeyden yapıldığı için şu anda kadro şişkin” yanıtını verdi.

Eboue konusuna da açıklık getiren Albayrak, “Eboue’yi şu anda oynatmamız mümkün değil; çünkü Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı yabancı sınırına katılmış. Eboue’nin transferini ben yapmıştım. Çok memnun olduğum bir isim. Ama yabancı sınırına takıldı. TFF ocak ayında yabancı sınırıyla ilgili bir açıklama yapacak. Tüm külüplerin bu açıklamaya göre önünü göreceğine inanıyorum. Milyon dolar verdiğiniz oyuncuyu oynatamıyorsunuz. Yerli oyuncuların maliyetleri çok arttı. Sınırlama kalkmazsa Eboue’yi gönderebiliriz” diye konuştu.

Yiğit Gökoğlan ile Engin Baytar konusuna da değinen Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, “İkisi de benim dönemimde alındı; ama bıraktığımız zamanla şimdiki arasında bayağı sıkıntılar oldu. Engin çok kaliteli ve önemli bir futbolcu Türk futbolunun onu yeniden kazanması lazım. Yiğit’i, Manisa’dan büyük umutlarla aldık. Fatih Hoca çok çok istedi maalesef olmadı. Başka bir kulübe gidip kendisini ispatlamasını istiyoruz. Hem Yiğit hem de Engin için hayırlısı olsun” ifadelerini kullanarak sözlerini bitirdi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış