Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Aile babası

Aile babası
Son Güncellenme : 05 Tem 2013 13:14

Fenerbahçeli oyuncuların ‘aile atmosferi’yle hareket etmesini isteyen Ersun Yanal ilk adımı attı

Fenerbahçeli oyuncuların 'aile atmosferi'yle hareket etmesini isteyen Ersun Yanal ilk adımı attı

HTSPOR / Ahmet Selim KUL

Daha sezon hazırlıkları başlamadan UEFA’dan gelen şok haber, hukuki süreç, sorunlar… Fenerbahçe’deki görevine zor şartlar altında başladı Ersun Yanal… Ancak yıllardır bu görevi bekliyordu, hayal ettiği noktaya gelmişti, işini şansa bırakmak istemiyordu. Bu doğrultuda kolları sıvadı. En büyük güvence olarak taraftarı gördü, saha dışı sorunlara karşı ‘dayanışma’ kozunu benimsedi. Futbolcuların moral ve motivasyonunu sürekli zirvede tutmayı hedefleyen, teknik direktör Ersun Yanal, bu yönde yeni adımlar atmaya başladı.

HEP BİRLİKTE KUTLAMA
Yanal’ın yardımcılarından istediği ilk raporlardan biri, oyuncuların özel günleriyle ilgili oldu. Bu doğrultuda futbolcuların doğumgünleri, evlilik yıldönümleri, eşleri ve çocuklarının doğumgünlerini öğrenilecek ve Yanal’a bildirilecek. F.Bahçe Teknik Direktörü, bu özel günlerde oyuncularına ve ailelerine özel hediyeler göndermeyi, kutlamaların takım içinde coşkulu bir şekilde gerçekleşmesini planlıyor. Yavaş yavaş kendi tarzını benimseten Yanal’ın F.Bahçe’yi tam bir ‘aile’ haline getirme çabası da bu şekilde göze çarpmış oldu.

ENKAZ YOK TEBRiK VAR
Türkiye’de aşina olduğumuz durumlardan biridir ‘enkaz’ edebiyatı… Yeni bir göreve gelen herkes “enkaz devralmaktan” dem vurur. F.Bahçe’de ise tersi bir durum yaşanıyor. Teknik direktör Ersun Yanal, takımla birlikte geçirdiği bir kaç günün ardından selefi Aykut Kocaman’a övgü yağdırdı. Kocaman’ın kendisine çok iyi bir miras bıraktığının altını çizen Yanal, “Çok karakterli bir takım buldum. Günler geçtikçe bunu daha iyi görüyorum. Herkes katılımcı. Bu açıdan Aykut hocaya teşekkür etmeli ve kutmalıyız” dedi.

‘BİZİM İŞİMİZ SAHA İÇİ’
UEFA sürecini ikinci plana atmaya çalışan tecrübeli teknik adam, “Bizim işimiz saha içinde. Sahada en iyi şekilde savaş vereceğiz. Ancak saha dışındaki süreçte bizden destek istenirse, orada da görevimizi yerine getiririz” diye konuştu.

GUARDİOLA ÖRNEĞİ
Ersun Yanal’ın F.Bahçe’ye getirmek istediği aile ortamı, Pep Guardiola’nın Barcelona’daki başarısının en büyük kaynağıydı. 4 maçta alınan 12 puanları kendi cebinden takımı yemeğe götürerek ödüllendiren başarılı çalıştırıcı, bu şekilde takım içi iletişimi zirve yaptırmıştı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış