Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > "Agresif olmalıyız"

"Agresif olmalıyız"
Son Güncellenme : 03 Kas 2014 21:43

"Agresif olmalıyız"
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli ve Selçuk İnan, Şampiyonlar Ligi’ndeki Borussia Dortmund maçı öncesi basın toplantısı düzenlediler

Zorlu mücadeleye ilişkin planlarını anlatan Prandelli, “Dortmund’un gücünün farkındayız, kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

“DORTMUND, AVRUPANIN ÖNDE GELEN TAKIMLARIN BİRİ”
Prandelli, “Dortmund, Avrupa’nın önde gelen takımlarından birisi olduğu gerçek. Belli hedefleri tutturmuş bir takım. Biz de, bizden beklentileri biliyoruz ve maçı kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

“AGRESİF OLMALIYIZ”
Borussia Dortmund’un rakip takımların derinliğini kapatabilen bir takım hüviyetinde olduğunun altını çizen İtalyan teknik adam, “Agresif olup, derinliği görebilirsek Dortmund’u zor duruma düşürebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Oynayan oyuncunun kim olduğu değil, vereceği katkının önemli olduğuna değinen Prandelli, “Oyuncu değişirse, bu oyuncunun katkıda bulunması gerekir. Çünkü Galatasaray’ın bir imajı var, baskı yapmalı ve agresif olmalıyız.”

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı maçlarda rakiplerine çok boş alan bıraktığı ve Dortmund’un bu boşlukları değerlendirebilecek derinliğe sahip olduğu sorusu üzerine Prandelli, “Bence her zaman maç esnasında dengeli olmamız gerekiyor. Ofansı düşünüp defansı, defansı düşünüp ofansı boşlamamız gerekiyor. Son yıllarda Şampiyonlar Ligi’nde 8 takım öne çıkıyor, diğer tüm takımlar bu ekiplere karşı zorlanıyor. Bizim 25 milyon taraftarımız var, bunun motivasyonuyla kendimizi gösterebiliriz. Dortmund, belirli hedefler ve çalışmalar yapıldığında nelerin yapılabileceğini gösteren ispatlayan bir takım. Biz de bu konuda Dortmund’u örnek alabiliriz.”

SELÇUK İNAN: “BİZE YAKIŞANI YAPACAĞIZ”
Borussia Dortmund’un ne kadar güçlü olduğunun farkında olduklarını söyleyen Selçuk, “İki sene önce çıkamayacağımız söylenen gruptan çıkmıştık. Kazanarak Galatasaray camiasına yakışanı yapmak istiyoruz.” dedi.

Şampiyonlar Ligi’nde 3 senedir gol atamadığının hatırlatılması üzerine Selçuk, “Şampiyonlar Ligi’nde gol atmayı elbette isterim ama önemli olan kazanmak. İnşallah atarım, hem 3 puanı alıp hem de gol atarsam ne mutlu bana.” ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal döneminde kendilerinini yalnız hissedip hissetmediklerinin sorulması üzerine Selçuk, “Yalnız bırakıldık cümlesi yanlış olur ama, Abdürrahim abi ve Ali abinin yanımızda olması bizim için çok önemli.” şeklinde konuştu.

“İKİ SENE ÖNCE DE ‘G.SARAY BU GRUPTAN ÇIKAMAZ’ DEMİŞLERDİ, ÇIKTIK”
“Galatasaray’a ilk geldiğimde Şampiyonlar Ligi’nde değildik herkes bu tercihimi sorguladı ama başarılı olacağımızı biliyordum. Bu sene istemediğimiz, beklemediğimiz mağlubiyetler aldık. hatalar yaptık, ama ders çıkardık. Bundan sonraki Avrupa maçlarında G.Saray taraftarının bildiği ve özlediği galibiyetleri yaşatacağız. İki sene önce ‘gruptan çıkamazlar’ diyenleri mahçup etmiştik. Bunu tekrar yapmak istiyoruz.”

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış