Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > 20 milyon Euro!

20 milyon Euro!
Son Güncellenme : 06 Eyl 2013 6:36

G.Saray’ın ‘2 yıllık sözleşme uzatma’ kararıyla kalesine gol yiyen TFF, kontraya kalktı

G.Saray’ın 2 yıl için 10 milyon Euro’luk teklifine karşılık federasyon Terim’e 4 yıl için 20 milyon Euro önerecek

HTSPOR / ÖZEL HABER – Erhan TELLİ

Cimbom, Fatih Terim’e seneliği 3 milyon Euro’dan 2 yıllık imza atırmak istiyor. Bonuslarla fiyat 5 milyon Euro’ya çıkacak…

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın, yönetim kararıyla 2 yıl daha görev süresini uzatma kararı aldığı teknik direktör Fatih Terim’in imzalaması için önüne koyacağı sözleşmenin detaylarına
HABERTÜRK ulaştı. Aysal’ın, Terim’e bonuslarla yıllık 5 milyon Euro’yu bulan bir ücret önereceği öğrenildi. Başkan Ünal Aysal, G.Saray’a iki sezon üst üste şampiyonluk yaşatan ve
sözleşmesi mayıs ayında sona erecek olan Terim’e 2 yıllık daha kontrat teklif edecek.

Aysal, böylelikle deneyimli hocaya yıllık 3 milyon Euro’su garanti olmak üzere, bonuslarla toplam 5 milyon Euro kazanmanın yolunu açacak.

SÖZLEŞME MAYISTA BİTİYOR
İlk sezonunda G.Saray’dan 2 milyon Euro alan, 2. yıl ise yapılan %50’lik zamla ücreti 3 milyon Euro’ya çıkarılan Fatih Terim’e, sözleşmesindeki ‘Her yıl %25’lik artış yapılır’ maddesi gereğince, bu sezonluk da 750 bin Euro’luk bir artış öngörülüyor. Ama Terim’in mayısta bitecek sözleşmesini 2 yıl daha uzatarak, toplamda 3 yıla çıkarma kararı alan Aysal’ın, geçen yılki şartlarla başarılı hocanın mukavelesini uzatmak istediği biliniyor. %25’lik zam maddesinin ise Terim ile yapılacak görüşmeden sonra uygulanıp uygulanmayacağı karara bağlanacak.

TERİM’İN SÖZLEŞMESİNİN AÇILIMI

1- Yönetim, tıpkı geçen sezonki gibi Fatih Terim’e yıllık 3 milyon Euro garanti ücret ödemeye devamedecek. Hocanın takımı şampiyon yapması halinde ise geçen sezonki gibi 1 milyon Euro ekstra prim ödenecek.

2- Cimbom, bu sezon da Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkarsa, Terim’e geçtiğimiz sezonki gibi 500 bin Euro daha prim ödenecek.

3- Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligi’nde finale çıkılırsa Fatih Terim, 500 bin Euro daha prim almaya hak kazanacak.

4- Ayrıca bu sezon başında da Süper Kupa’yı Fenerbahçe’nin elinden 2. kez kapan Fatih Terim’e, sözleşmesi gereği yine bonus olarak ekstra prim verilecek. Böylece geçen yıl toplam 4.5 milyon Euro kazanan Fatih Terim’in, bu sezon ve önümüzdeki yıllarda da aynı başarıyı
sürdürürse, yıllık 5milyon Euro kazanması sağlanacak. Sözleşme, eğer Fatih Terim yine aynı şarları kabul ederse, milli maçlar sonrasında karşılıklı olarak imzalanarak, geçerlilik kazanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu da yıllığı 5 milyon Euro’dan 4 yıl için 20 milyon Euro’luk bir öneriyle ‘İmparator’un kapısını çalacak

Galatasaray yönetiminin, teknik direktörleri Fatih Terim ile mayıs ayında sona erecek sözleşmesini 2 yıl daha uzatma kararı aldığını duyurmasının ardından, Futbol Federasyonu yönetiminin de bir kez daha harekete geçtiği öğrenildi.

Deneyimli teknik adamı mayıs ayından sonra da kaptırmamak için yeni bir teklif hazırlayan federasyonun, başarılı hocaya 4 sene için, yıllık 5 milyon Euro’dan, toplam 20 milyon Euro’luk bir teklif yapacağı ayrıca teknik adamın bu süre zarfında Milli Takım’ı Dünya Kupası ya da Avrupa Şampiyonası’na götürmeyi başarması durumumda, en az 2’şer milyon Euro daha ekstra prim ödemeyi teklif edeceği bildildi.

BAŞARIYA GÖRE UCU AÇIK
Terim’in G.Saray ile yeniden mukavelesini uzatacak imzayı atmadan önce harekete geçecek olan federasyon başkanı Demirören’in, ‘İmparator’u ikna edebilmek için tüm imkanları seferber ederek, ucu açık bir sözleşme önereceği de gelen duyumlar arasında yer alıyor. Fatih Terim’in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede de, kendisini Milli Takım’ın başında uzun yıllar görmek istediğini belirten Başbakana, bu konuda söz verdiği de iddia ediliyor.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış