Tototahminleri Formül Satış
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > 2 altın daha aldık

2 altın daha aldık
Son Güncellenme : 23 Haz 2013 9:26

17. Akdeniz Oyunları’nda 53 kilo kadınlar halterde Ayşegül Çoban silkmede 110 kiloyla, Emine Şensoy ise koparmada 82 kiloyla altın madalya kazandı

17. Akdeniz Oyunları'nda 53 kilo kadınlar halterde Ayşegül Çoban silkmede 110 kiloyla, Emine Şensoy ise koparmada 82 kiloyla altın madalya kazandı

Erdemli Kapalı Spor Salonu’ndaki müsabakalarda silkmede Nurcan Taylan’a ait 109 kiloluk oyunlar rekorunu 110 kilo kaldırarak kıran Ayşegül Çoban altın, 96 kilogram kaldıran Emine Şensoy gümüş, 95 kiloyla Fransız sporcu Manon Lorentz ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Aynı kiloda koparmada ise tartı averajıyla Emine Şensoy 82 kilogramla altın, Ayşegül Çoban 82 kilogramla gümüş, İtalyan sporcu Manon Lorentz ise 79 kiloyla bronz madalyaya uzandı.

Müsabaka sonunda konuşan Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, çok özel bir gün yaşadıklarını belirterek, “İki altın ve 2 gümüş madalya daha kazandık. Hedefimiz bugünü 5 altınla kapatmak olacak. Altın madalya kazanan sporcularımızı kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Buradan antrenörlerimize de teşekkür ediyorum. İnşallah halterde altın madalyalarımızı arttıracağız” ifadelerini kullandı.

Akdeniz Oyunları rekorunu kıran Ayşegül Çoban ise, rekor kırarak altın madalya aldığı için çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Antrenmanlarda 115 kilo kaldırıyordum ama olmadı. Federasyon başkanımıza, antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Bize çok yardımcı ve destek oldular” diye konuştu.

Koparmada altın madalya kazanan Emine Şensoy ise mutlu olduğunu belirterek, “Aldığım 1 altın, 1 gümüş madalyayı, Türk halkına armağan ediyorum” dedi.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Yorum yapamya kapalı.

Tototahminleri Formül Satış
Tototahminleri Formül Satış
Toto Formül Satış